Klavyede Ters Eğik Çizgi Ters Slash ( \ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede basit bir şekilde ters slash ters eğik çizginin nasıl yapılacağını alternatif 3 yolla size burada öğretmeye çalışacağız. Basit ve iki alternatif yolla sizde ters eğik çizgiyi klavyede yapabilecek, kullanabileceksiniz.

Basit bir şekilde eğik çizgi yapmak için klavyenizde Alt GR tuşuna elinizi basılı tutarak klavye üst tarafta rakamlarından sonunda soru işareti ve yıldız olan rakama dokunuz ve elinizi Alt tuşundan çekiniz. Bu ilk ve basit yöntemidir. Eğer bu tuşlardan birisi çalışmıyorsa ise diğer alternatif yollara geçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken Alt tuşu değil Alt Gr tuşunu kullanmanız gerekir. Alt tuşu ters eğik çizgi yapmaz.

Klavyede Ters Eğik Çizgi Ters Slash ( \ ) Nasıl Yapılır?

Ascii ile ters eğik çizgi çıkarmak. Bunun için Ascii kodlarından yararlanacağız. Klavyenizde Alt tuşuna elinizi dokunarak elinizi çekmeden Num Lock rakamlarından 9 ve 2 rakamına sırası ile dokunarak elinizi çekiniz. Ters çizgi diğer adı ile ters slash işareti yapmış olursunuz.

Alt + 92 = \ Ters Eğik Çizgi Ters Slash

Alternatif diğer yol ise sayfada ki istediğiniz ters slash işaretini herhangi bir ters slash işareti bu da olabilir \ fare ile seçerek fare sağ menü ve gelen menüden ters slash işaretini kopyalayınız. Kopyalama işleminden sonra kullanmak istediğiniz alanda yine fare ile sağ menü ve yapıştır menüsü ile ters slash işaretini yapabilirsiniz. Ters slash işaretini 3 farklı şekilde istediğinizi kullanarak yapabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.