Klavyede Ters Soru İşareti ( ¿ ) Nasıl Yapılır?

Ters soru işaretini iki basit yolla bilgisayarda yapabilirsiniz. Birinci yok klavye ile Alt tuşu ile diğer yöntem ise sayfada ters soru işaretini fare ile alarak istenilen yerde kullanma yöntemleridir.

Klavye Ters Soru İşareti Nasıl Yapılır?

Ters Soru İşareti

Alt tuşu ile yapabilmeniz için klavyenin Alt tuşuna dokununuz ve eliniz çekmeden 168 Num Lock yazan alanda ki rakamlara basınınız ve alt tuşundan elinizi çekiniz. Bu şekilde ¿ ters soru işareti çıkacaktır.

ALT + 168

Burada dikkat etmeniz gereken klavyede iki adet alt tuşu bulunmaktadır. Birincisi sadece Alt yazan Alt tuşu diğer ise Alt Gr yazan alt tuşu burada siz sadece Alt yazan klavye tuşunu kullanmalı Alt Gr tuşuna basmamanızdır. Alt Gr tuşu ile ters soru işareti çıkmayacaktır.

Diğer bir husus ise 168 rakamının klavyede Num Lock rakamlarının olduğu rakamları kullanınız üst klavyede ki rakamlardan ine soru işareti çıkmayacaktır. Diğer bir yöntem ise sayfada alarak yani kopyalayarak ters soru işareti oluşturma yöntemidir. İlk yöntemi sürekli yapıyorsanız kullanmanız sadece bir kaç defa ise kopyala işlemini kullanabilirsiniz.

Kopyalama Ters Soru İşareti Nasıl Yapılır?

Burada ki ¿ ters soru işaretini ya da sayfada ki herhangi bir ters soru işaretini fare ile seçerek sağ menü kopyala ve kullanacağınız yere giderek yine fare sağ menü ve yapıştır ile ters soru işaretini 2. alternatif kopyalama yöntemi ile de yapabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.