Klavyede Ters Ünlem Nasıl ( ¡ ) Yapılır?

Burada basit iki şekilde ters ünlem işaretini nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Size verilen iki alternatiften siz kendinize uygun olanı seçerek sizde klavye ve fare ile ters ünlem işaretini yapabilirsiniz.

Klavye İle Ters Ünlem Yapma

Ters Ünlem

Klavye ile ters ünlem yapabilmek için ilk işleminizin klavyenizde Alt tuşuna basınız ve 0161 tuşlayarak elinizi alt tuşundan kaldırınız.

ALT + 0161

Burada dikkat etmeniz gereken Alt tuşu klavyede iki adet bulunmaktadır. Birincisi sadece Alt yazan ters ünlem işareti için bu sadece Alt tuşunu kullanıyorsunuz. İkinci Alt Gr tuşu bu ters ünlem işareti çıkarmayacaktır.

Rakamları da Num Lock yazılı rakamlar olan yerde klavye en sağında ki 3 erli rakamları kullanmanız gerekmektedir.

Diğer bir yol ise ters ünlem yapmak için kopyala yöntemi ve yapıştırma yöntemidir. Bu yöntem sadece bir kaç defa ya da bir defa kullanmak içinse öneririz. Fakat siz sıklıkla ters ünlem işaretini kullanacaksanız klavye de yapmayı öğrenmeniz daha doğru bir yol olacaktır.

Fare İle Ters Ünlem Yapma

Sayfanın herhangi bir yerinden ya da buradan ¡ ters ünlem işaretini fare ile seçerek farenizde sağ menü ve kopyalama işlemi yapınız. Ters ünlemi kullanacağınız alana giderek fare sağ menü ve yapıştır menüsünü kullanarak ters ünlem işaretini kopyalama yöntemi ile çıkarabilirsiniz. Az ihtiyacınız olan bir işaret olabilir siteden istediğiniz zaman ters ünlem işaretini kopyala ve yapıştır kullanarak istediğiniz zaman alabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.