Klavyede TM ( ™ ) İşareti Nasıl Yapılır?

TM yani ™ bu işareti nasıl yapacağınızı size iki yoldan göstermeye çalışacağız. Birincisi klavye ile ascii kodu kullanarak nasıl yapılacağı, diğer ise kopyalama yöntemi ile nasıl yapılacağızı görelim.

Klavye TM ( ™ ) İşareti Nasıl Yapılır?

TM ( ™ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede bu işareti yapabilmeniz için klavye üzerinden sol tarafta sadece Alt yazan butona dokunuz ve elini çekmeden Num Lock rakamlarından 0153 rakamlarına dokunarak son 3 rakamına bastıktan sonra elinizi Alt tuşundan kaldırınız.

Alt + 0153

Burada dikkat etmeniz gereken Alt tuşunu kullanmak yani Alt Gr tuşu değil, Num Lock olan yerlerde ki rakamları kullanmak yani klavye sol üst rakamları değil ve 0 rakamını başında yazmayı unutmamanızdır. Bu 3 söylenenlerden birini dahi eksik yaptığınızda tm ™ işareti çıkmayacaktır.

Site içerisinde bu tür bilgisayar bilgilerini vermeye devam edeceğiz. Siteyi takip ederek “Nasıl Yapılır?” kategorisi altından önceden verilmiş bilgisayar bilgilerini okuyarak bilgisayar bilginizi geliştirebilir, siteyi takip ederek ilerde yazılan bilgilendirme yazılarını takip edebilirsiniz. Diğer işleme geçelim.

Kopyalama TM ( ™ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Kopyalama işleminde yapmanız gereken ™ bu işareti fare ile seçerek ya da sayfada başlıkta yer alan işaretlerden birisini fare ile seçerek fare ve sağ menü açılan menüden kopyala menüsünü kullanmak ve kullanmak istediğiniz yerde fare sağ tuş yapıştırma menüsünü kullanmaktadır. Klavye kombinasyonu için kopyalama CTRL+C ve yapıştır CTRL+V fare sağ kopyala ve yapıştır komutu görevi görmektedir. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.