Klavyede Türk Lirası ( ₺ ) Simgesi Nasıl Yapılır?

Türk lirası simgesi olan ₺ simgesini klavye ve fare ile nasıl yapacağınızı iki farklı yoldan buradan sizlere göstereceğiz.

İlk yöntem klavye kombinasyonlarını kullanarak Türk lirası simge çıkarma diğer yöntem de ise hem klavye hem de fare kullanarak Türk lirası simgesini yapmaktadır.

Klavye İle Türk Lirası ( ₺ )Simgesi Nasıl Yapılır?

Türk Lirası ( ₺ ) Simgesi Nasıl Yapılır?

Klavyeden Türk lirası simgesini çıkarmak için ilk olarak klavyede bulunan Alt Gr tuşuna basınız ve elinize kaldırmadan T tuşuna basınız. ₺ bu şekilde Türk lirası simgesi çıkacaktır. Burada ki Alt Gr tuşuna dikkat etmelisiniz.

Bilgisayar Klavyesinde iki adet Alt tuşu vardır. Birincisi boşluk tuşu sol tarafından sadece Alt yazan tuş diğer ise yine boşluk tuşunun sağ tarafında Alt Gr yazan tuştur. Alt Gr olan tuşu kullanmalısınız.

Sadece Alt tuşu ile Türk lirası simgesini çıkmayacaktır.

Diğer bir yöntem olan fare ve klavye ile nasıl Türk lirası simgesi yapılır sayfayı okuyarak öğrenmeye devam edelim.

Fare ve Klavye Türk Lirası ( ₺ )Simgesi Nasıl Yapılır?

Fare ve klavyede Türk lirası simgesini çıkarmak için ₺ burada ki simgeyi fare ile seçerek sağ menü kopyala ve Türk lirası kullanacağınız metin alanında fare ile sağ menü ve yapıştır işlemi yaptığınızda Türk lirası simgesi gelecektir. Kopyalama işlemini fare ile değil de klavyede yapmak isterseniz simgeyi seçerek CTRL+C kopyala işlemi yaparken kullanmak istediğiniz alana giderek CTRL+V yapıştırma işlemini yapacaktır.

Bu iki şekilde de Türk lirası simgesini çıkarabilirsiniz. Tavsiyemiz ilk klavye kombinasyonunu öğrenerek daha hızlı Türk lirası simgesine ihtiyaç duyduğunuzda yapabilirsiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.