Klavyede Ünlem ( ! ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede düz ünlem işaretinin nasıl yapılacağını iki şekilde burada bulabilirsiniz. Birinci yolumuz Shift ile ünlem işareti yapma diğer alternatif yol ise kopyalayarak ile ünlem işareti yapmak olacaktır.

Klavye ile Basitçe Ünlem Yapma

Ünlem ( ! ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye ile ünlem yapabilmek için ilk olarak Enter tuşu altında bulunan Shift tuşuna elinizi dokunuz. Elinizi çekmeden, elinizi kesinlikle Shift tuşundan kaldırmayın ve klavye üstünde sıralı olan rakamlardan 1 tuşuna basınız ve Shift tuşundan elinizi kaldırınız.

Bu şekilde ! ünlem işareti çıkacaktır.

Rakamları Numlock yazılı olan rakamlarda 1 rakamına değil klavye sağ üst de sıralı olan birden on rakamına kadar giden rakamlardan bir tuşuna basmanız gereklidir.

Klavyede ünlem işareti bu şekilde önerdiğimiz ve kolay olan ünlem işareti üst şekildedir. Faydalı olacağını düşündüğümüzden kopyalama ile ünlem işaretinin nasıl yapılacağına da bakalım.

Kopyala ile Ünlem İşareti Yapma

Klavyenizde Shift tuşu ve 1 rakamı çalışmıyorsa kopyala yöntemi ile ünlem işaretini yapabilirsiniz. Bunun için sayfada herhangi bir yerde burası olabilirr (!) ünlem işaretini fare ile seçerek mouse sağ menüsünden kopyalayınız. Ünlem işareti kullanmak istediğiniz yere giderek yine mouse sağ tuş ve yapıştır menüsünü kullandığınızda ünlem işareti çıkacaktır. Ünlem işaretinden sonra diğer işaretlere de bakmak isterseniz.

Sitede birçok işaretin nasıl yapılacağını öğrenmeye devam edebilirsiniz. Diğer işaretlerin nasıl yapıldığını sitede İşaretler sayfasına giderek diğer işaretlerin nasıl yapılacağını da öğrenebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.