Klavyede Üst Tire ( ¯ ) İşareti Nasıl Yapılır? Hemen Kopyala

Klavyede üst tire işaretini nasıl yapacağınızı buradan alternatif yollarlar neler bulabilirsiniz. Üst tire işaretini ilk olarak bilgisayarda Ascii kodu ile nasıl yapılıyor görelim ve alternatif olarak hemen nasıl kopyalayabiliriz sayfada bunları görelim.

Klavyede Üst Tire ( ¯ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Üst tire işareti yoktur. Bunun için bilgisayarınızın Ascii kod özelliğini kullanmanız gerekir. Klavyenizde sadece Alt tuşuna basarak elinizi çekmeden klavyenin en sağ tarafında bulunan Num Lock yazımların olduğu rakamlar ile sırası ile 2 rakamı 3 rakamı ve 8 rakamlarına sırası ile dokunarak elinizi Alt tuşundan çekiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken rakamları bilgisayarınızın klavyesinde üst tarafta olan sıralı 1 den 0’a kadar olan rakamları değil Num Lock rakamlarını kullanmanız ve klavyede Alt tuşunu Alt Gr yazılı tuşu kullanmamanız olacaktır. Sıralı rakamlardan ve Alt Gr tuşundan üst tire işareti çıkmamaktadır. Bunu dikkat etmeniz gerekir.

Alt + 238 = ¯

Alternatif diğer yol ise sayfadan herhangi bir yerden üst işareti olan ¯ üst tire işaretini fare ile seçiniz. Seçimden sonra farenizin sağ tuşuna basarak işareti kopyalayınız. Kullanmak istediğiniz metin alanına giderek kopyaladığınız bu işareti fare ile yine sağ menü ve yapıştır menüsüne dokunduğunuzda işaret çıkacaktır.

Sürekli kullanımlar da Ascii yönetimini öğrenmeniz daha hızlı olacaktır. Eğer bir kaç defadan az kullanıyorsanız sayfadan ¯ üst tire işareti kopyalayarak yapıştırmak daha kısa sürecektir. Kullanım sıklılığına göre karar verebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.