Klavyede Üst Üste Artı ve Eksi (Tolerans) ( ± ) İşareti Nasıl Yapılır?

Üst, üste üstte artı altta eksi (Tolerans) işaretini nasıl yapılacağını iki şekilde öğrenerek istediğiniz yöntem ile klavyede üst, üst artı ve eksi işaretini yapabilirsiniz. Her iki yöntem içinde açıklamalara bakalım.

Klavye ile Üst Üste Artı ve Eksi (Tolerans) İşaret Yapma

Üst Üste Artı ve Eksi İşareti Üstte Artı Altta Eksi (Tolerans) İşareti Nasıl Yapılır?

Üst, üste üstte artı altta eksi işaretini klavyede çıkarmak için ilk olarak Alt tuşuna basınız ve elinizi Alt tuşundan çekmeden 2,4 ve 1 bir rakamlarına basara elinizi alt tuşundan çekiniz. Bu şekilde ± üst, üste üstte artı altta eksi işareti çıkacaktır.

Alt + 241 = ±

Burada dikkat etmeni gereken işlem sadece Alt tuşunu kullanmak ve rakamları Num Lock alanından bulunan 2,4 ve 1 rakamlarına basmak olacaktır. 241 rakamlarını karıştırmadan sırasını değiştirmeden basmanız gerekmektedir. Klavyede diğer Alt Gr tuşunda işaret çıkmayacaktır.

Sürekli üst, üste üstte artı altta eksi işareti kullanıyorsanız klavye Alt tuşunu ezberlemenizi öneririz. Eğer birkaç defa çok az kullanacağınız işaretse kopyala ve yapıştır ile yapmanızı öneririz.

Kopyalama ve Yapıştırma ile Üst Üste Artı ve Eksi (Tolerans) İşaret Yapma

Sayfasının herhangi bir yerinden buradan olabilir. ± işareti seçerek farenizin sağ menüsü ile işareti kopyalayınız. Kullanmak istediğiniz metin alanına giderek yine farenizin sağ menüsünü açarak yapıştır menüsüne dokunduğunuzda Üst, üste üstte artı altta eksi (Tolerans) işareti oluşacaktır.

Diğer işaretlerin nasıl yapılacağını da öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evet ise sitede İşaretler sayfasına giderebilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.