Klavyede Yüzde ( % ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede yüzde işaretinin nasıl yapılacağı hakkında bilgiyi sayfada okuyarak yüzde işaretini bu şekilde % rahatlıkla yapabilirsiniz. İki farklı yöntem ile yüzde işareti yapma yolunu göstereceğiz.

Klavye İle Yüzde ( % ) İşareti

Yüzde ( % ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede işareti yapabilmek için klavyede shift (enter tuşu altında) tuşuna basarak elinizi çekmeden üst klavyede sıralı rakamların olduğu yerde 5 rakamına dokunuz ve shift tuşundan elinizi çekiniz bu şekilde klavye ile yapmış olursunuz. 5 rakamına Num Lock olan rakam alanından değil üst tarafta sıralı olan 5 rakamına dokunmalısınız. Num Lock yazılı olan 5 rakamında yüzde işareti çıkmayacaktır.

Kopyalama İle Yüzde ( % ) İşareti

Diğer bir yöntem ise kopyalama ve yapıştırma yöntemi ile yüzde işareti yapmadır. Yukarıda ki işlem daha basittir yine de kopyalama ile nasıl yapılır bakalım. % işaretini sayfada yandan fare ile seçerek fare sağ menü ve kopyala menüsüne dokunuz.

Kullanmak istediğiniz metin alanından yine fare sağ menü ve yapıştır menüsüne dokunarak yüzde işaretini yapabilirsiniz. Fare menülerini klavye de yapabilirsiniz. Kopyalama işlemi için CTRL + C tuşlarını kullanabilir yapıştır içinde CTRL + V tuşlarını kullanabilirsiniz.

Burada iki adet kolay şekilde yüzde işareti yapmayı gösterdik. Siz kendinize uygun olanı öğrenerek istek halinde istediğiniz yöntemi uygulayabilirsiniz.

Sitede daha birçok işaret bulunmaktadır. Diğer işaretlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz sitede “İşaretler” sayfasına giderek diğer işaretlerinde nasıl yapıldığı öğrenebilir, işaretleri yapma bilginizi artırabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.