Kombi F37 Hatası ve Çözümü Okuyunuz Önemli

Kombinizi açınca ön panelinde F37 hatası ile karşılaştığınız bu hatayı neden aldığınız ve çözüm yolunun ne olduğunu buradan size anlatacağız. Hata önemli bir hata okumanızı tavsiye ederim fakat servislik de değil sizin yapabileceğiniz bir işlemdir.

Bu hata Arçelik, Baymak ve Ferrori markalar için geçerli (resim temsilidir) hatadır. F37 hatasının nedeni kombilerde kombi içinde yeterince su olmadığından size bu hatayı vermektedir. Kombi içerisinde su miktarı 1’in altına düğdüğünde kombi çalışmaz ve size F37 hatası verir.

Kombi F37 Hatası ve Çözümü Okuyunuz Önemli

Çözmek için yapmanız gereken ise kombinize su basmak olacaktır. Genelde su basma yerleri ya kombinin altında ya da arkasındadır. F37 hatayı çözmek için ilk olarak kombinizi kapatınız. Kapattıktan sonra kombinizi arkasında ya da altında bulunan vanaya benzer anahtar ile kombiye su basınız.

Su seviyesi 1 ve 2 arası olması idealdir. Fazla su basmayınız fazla su basarsanız kombininiz yakıtını çoğaltır fazla fatura gelmesine neden olabilirsiniz. 1 ve 2 arası ideal bu arada su basarak su basma yerini TAMAMEN kapatınız.

Dikkat ettiyseniz tamamen ibaresini büyükçe ve kalın olarak yazılı, nedeni ise su basma yerini kapatmazsanız su basmaya devam edecektir bu yanlış bir işlem olacaktır. 1 ve 2 arası su basınız ve tamamen vanadan su asma işlemini bitiriniz.

Diğer bir hususta kombinizde bulunan eski suyu boşaltarak yeni su basmanızı tavsiye ederim. Kombi içerisinde eski atık suyu kombi tesisatınızda tahliye yeri neresi ise açınız genelde banyoya ya koyarlar tahliye yerini.

Suyu iyice boşaltınız ve suyu basınız bu şekilde kombi içerisinde ki suyu yenilemiş olursunuz. Su basıncını sıklıkla kontrol etmenizi de tavsiye ederim. Su basıncınızı 1 altına düşürmemeye çalışınız. 1’in altına düşmedikçe kombinizde F37 hatası almazsınız.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

5 Yorum

 1. Ferdi Temizyürek

  Dün arıza verdi suyu doldurdum bugün yine verdi. Su kaçağı yok arıza olduğunu mu gösterir?

  1. Moderatör

   Merhaba Ferdi Bey bir günde kombi suyu bitmez. Su kaçağı olabilir eğer su kaçağı varsa size daha fazla enerji ve fatura yükü getirebilir, teknik servis ile görüşerek bakım yaptırmanızı öneririz.

  2. Şahin Kutlu

   Su kaçağı olmayabilir Ferdi Bey su giderlerinden birisi arızalı da olabilir, buradan da verebilir. Bunu anlamanız tek yolu teknik servisten yardım istemelisiniz. İnternet üzerinden hatayı bulmanız çok zor su bastınız yine aynı şekilde arıza veriyorsa muhtemelen su giderlerinin birinde sorun var demektir.

   Her kombi için ayrı, ayrı servise randevu alabileceğiniz yerler var sizin kombinizin markası ne bilmiyorum ama baymak: 444 0 235, Ariston kombi: 444 8 284, Ferrori kombi 444 4 001 bunlar en çok kullanılanları bunlardan birisi değilse siz kendi markanızı internetten aratarak bulabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden randevu alarak elle servise müdahale etmeden çözmeniz dediğim gibi çok zor!

   Hatta başıma gelen kombi arızalanmıştı müşteri hizmetlerini ısrar ettim neden kaynaklanır servis gelmeden cevap alayım dedim azarı yedim, haklıda görmeden nasıl bilecekler.

  3. Emir Yıldız

   Aynı hata bende de oldu Ferdi Bey tesisat su basınca yeterli olmuyormuş zamanla pislik falan birikiyormuş suyu akıttı resmen simsiyah su aktı. Bakım yaptırmak lazımmış en az 2 senede bir bakım yapmak gerekiyormuş.

  4. Bekir Gümürdü

   Ferdi Bey kombi hasas bir ürün bu tür sorunları ararken internetten değil de teknik servisten bilgi almanız gerekli. Cihazınızı görmeden buradan teknik bilgisi olan dahi size yardımcı olamaz. Bu gibi hasas ürünlerde en sağlıklısı teknik servisten bilgi almaktır.