League of Legends LOL Oyun Çöktü Hatası

League of Legends kısa adı ile Lol oyun oynama sırasında “Oyun Çöktü” uyarı alıyorsanız alt tarafta anlatılan çözüm yolu ile bu sorunu ortadan tamamen kaldırabilirsiniz. Hatanın nedenini basit bir şekilde çözebileceğinizi size anlatacağı çözümü çok basit ve kısa hatada bilgisayarınızda dosyayı bozmadığınız ya da zararlı bir yazılım bulaştırmadığınız sürece gelmeyecektedir.

Bu hatayı çözebilmeniz için League of Legends oyununu onarmanız gerekmektedir. Onarım yapabilmeniz için oyunun ana ekranını açınız. Sağ en üst alanda soru işaretini göreceksiniz. Onarımı buradan yapacağız bu sorun işaretine tıklayarak açınız.

League of Legends LOL Oyun Çöktü Hatası

Burada Yardım penceresi alanında “Onarım” menüsü göreceksiniz. Onar menüsüne tıklayarak onarmasını bekleyiniz ve oyunu tekrar açınız. Bu şekilde sorununuz çözülmüş olacaktır.

Burada onarma yapmamızın nedeni sizin bilmeyen bir sebepten dolayı oyun içerisinde bir veya bir kaç dosyalar hasar görmüş bu dosyaları tek, tek bulmanız ya da hangi dosyanın hatalı olduğunu bilmeniz imkânsızdır.

Dosyalar bir veya birden fazla nedenle bozula bilmektedir. Anlattığımız çözümü ile onarmayı tamamen bitirmek basit bir işlemdir. Onarma yapacaklar içinde kısa bir not iletmek istiyorum. Onarım biraz uzun sürebiliyor bazı bilgisayarlarda 10 dakika da olurken eski bir bilgisayara sahipseniz 1 saati geçebilmekte.

Oyunu sırasında ya da ilerde oyun çöktü hatası almamak istiyorsanız onarmayı sonuna kadar bitirmelisiniz. Bitmeyen onarma işleminde ise yine aynı hatayı alırsınız.

League of Legends klasörünün içerisine gidiniz, klasör içerisinde League of Legends oyunun çalıştırmak için gereken exe dosyasını masa üstünde kısa yol olarak oluşturarak direk ulaşabilirsiniz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.