Maalesef Skype’a Bağlanamadık Hatası ve Çözümü

Skype programı açmaya çalışırken karşınıza “Maalesef Skype’a Bağlanamadık” hatası geliyorsa bu hatanın nedenini ve çözüm yolunu sizlere vereceğiz.

Aslında hatanın nedeni basit hatayı bulmak için şu şekilde gidelim. Hata tam olarak nedir? Skype’a Bağlanamadık o zaman Skype sunucusuna bağlamadığını anlıyoruz. Peki neden sunucuya bağlamadı sorusunun cevabı ise ya internetiniz yoktur veya çok yavaştır veya çok nadirde olsa geçici Skype yoğunluğundan bu hatayı alabilirsiniz.

Maalesef Skype’a Bağlanamadık Hatası ve Çözümü

Bu durumda yapacağımız işlem ise geçici Skype yoğundan olacağını başta düşünerek aralıkla Skype girmeyi tekrar deneyiz. Halen aynı hatayı alıyorsanız bu sefer internet bağlantınız ile alakalı bir sorun var demektir. Bağlantınızı resetleyerek Skype programına girmeye çalışınız. Bağlantınız eğer çok yavaş ise yine bu hatayı almanız yüksek bir ihtimaldir.

Bazı kaynaklarda bu hatanın Skype eskik kurulmuş olabileceğinden bahsedilmiş bu hatanın Skype kurulum ile alakası yoktur yanlış bir bilgidir. Eğer Skype eksik kurulsa bilgisayarınızda çalışmayacak ve başka bir hata ile karşılacaksınız. Eksik kurulum Skype için bu hata ile karşılaşmanız mümkün değildir program hiç açılmayacaktır.

Özetle Skpye yoğunluğu ve internet bağlantı yavaşlığını bu iki durumu da göz önünde bulundurarak çözüm yoluna geçmeliyiz ilk başta Skpte yoğunluğundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını sonrasın da ise internet bağlantınızı kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu iki durumunun kontrolü sonra Skype sorunsuz olarak eskisi gibi giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!