Maalesef Skype’a Bağlanamadık Hatası ve Çözümü

Skype programı açmaya çalışırken karşınıza “Maalesef Skype’a Bağlanamadık” hatası geliyorsa bu hatanın nedenini ve çözüm yolunu sizlere vereceğiz.

Aslında hatanın nedeni basit hatayı bulmak için şu şekilde gidelim. Hata tam olarak nedir? Skype’a Bağlanamadık o zaman Skype sunucusuna bağlamadığını anlıyoruz. Peki neden sunucuya bağlamadı sorusunun cevabı ise ya internetiniz yoktur veya çok yavaştır veya çok nadirde olsa geçici Skype yoğunluğundan bu hatayı alabilirsiniz.

Maalesef Skype’a Bağlanamadık Hatası

Bu durumda yapacağımız işlem ise geçici Skype yoğundan olacağını başta düşünerek aralıkla Skype girmeyi tekrar deneyiz. Halen aynı hatayı alıyorsanız bu sefer internet bağlantınız ile alakalı bir sorun var demektir. Bağlantınızı resetleyerek Skype programına girmeye çalışınız. Bağlantınız eğer çok yavaş ise yine bu hatayı almanız yüksek bir ihtimaldir.

Bazı kaynaklarda bu hatanın Skype eskik kurulmuş olabileceğinden bahsedilmiş bu hatanın Skype kurulum ile alakası yoktur yanlış bir bilgidir. Eğer Skype eksik kurulsa bilgisayarınızda çalışmayacak ve başka bir hata ile karşılacaksınız. Eksik kurulum Skype için bu hata ile karşılaşmanız mümkün değildir program hiç açılmayacaktır.

Özetle Skpye yoğunluğu ve internet bağlantı yavaşlığını bu iki durumu da göz önünde bulundurarak çözüm yoluna geçmeliyiz ilk başta Skpte yoğunluğundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını sonrasın da ise internet bağlantınızı kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu iki durumunun kontrolü sonra Skype sorunsuz olarak eskisi gibi giriş yapabilirsiniz.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum Yazılmış “Maalesef Skype’a Bağlanamadık Hatası ve Çözümü”

  1. Maalesef Skype’a bağlanamadık ibaresi çıkıyor. İnternet hızı iyi güvenlik duvarında Skype izinli ne yapsam olmuyor.

    1. Selam Cem Bey, bağlanamama internet yoğunluğundan ağırlıklı kaynaklanmaktadır. Bu aralar malümunuz korona salgını var internet hatlar her yerde yoğun biraz bekleyerek deneyin düzelecektir. Bizde internet yavaşlığını sıklıkla yaşıyoruz. Gerek internet ile çalışan programlar gerekse web sitesi işlemleri olsun bağlantı çok düşüyor yavaşlıyor, kullanamayacak hale geliyor.

      İnternet kullanma oranı %200 artı, Türkiye evde salgında internet kullanımı en yüksek seviyede bilginiz olsun.