Microsoft Edge Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Microsoft Edge internet tarayıcınızı Windows 10 işletim sisteminde nasıl güncellersiniz? Edge internet tarayıcınızı bilgisayarınızda açınız ve karşınıza çıkan ekranda sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklayınız. Menünün en alt tarafından Ayarlar sekmesini göreceksiniz. Ayarlar sekmesine tıklayınız.

Ayarlar menüsünün en altına geliniz ve burada sizde kurulu olan Edge tarayıcınızın yüklü olan versiyonu görebilirsiniz. Burada güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Microsoft Edge Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Diğer bir yol ise Windows 10 işletim sisteminde Başlat menüsüne ve Ayarlamalar menüsüne tıklayınız. Karşınıza çıkan Güvenlik ve Güncellemeleri tıklayarak Windows Update alanına giriniz ve güncellemeleri kontrol ederek gelen tüm güncellemelerini bilgisayarınıza yükleyiniz. Bilgisayarınızı tekrar kapatarak açınız bu şekilde de Microsoft Edge güncellemesi gerekiyorsa güncelleme alabilirsiniz.

Güncellemelerin sürekli olarak bilgisayarınızda açık tutarsanız Edge ile güncelleme geldiğinde bilgisayarınız güncelleme gelir gelmez güncellemeyi çekecektir. Bu sebeple Windows 10 güncellemenizi sürekli açık bırakmanızı öneririm.

Bu şekilde Edge tarayıcım güncel mi sorununuzda kalmayacak otomatik olarak bilgisayarınız yapacaktır.

Microsoft Edge Manüel İndirerek Güncelleme Yapma

Microsoft Edge indirmesini buradan yapınız. İndirdiğiniz kurulum dosyasını bilgisayarınızda çalıştırınız ve kurulum sonunda bilgisayarınıza tekrar kapatıp açınız indirmiş olduğunuz bu dosya ile en güncel Microsoft Edge internet tarayıcısı bilgisayarınızda kullanamaya başlayabilirsiniz.

Microsoft Edge sadece Windows 10 işletim sistemi kullanıcılar için çalışmaktadır. İşletim sisteminiz Windows 10 değilse Edge’yi çalıştıramazsınınız. İşletim sisteminizi Windows 10 yaparak tekrar buradan indirerek güncelleme yapabilirsiniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

6 Yorum Yazılmış “Microsoft Edge Güncellemesi Nasıl Yapılır?”

  1. Arkadaşlar Edge tarayıcısını güncellemenin en basit yolu başlat menüsünden ayarlara ve güncelleme alanına giderseniz orada güncelleme varsa yüklemeniz.

    Bu resimde olduğu gibi “Güncelsiniz” diyorsa Edge tarayıcısı da günceldir.

    1. İyi geceler Fatih Bey, sayfada anlatılan ile aynı siz resimli olarak anlatmışınız teşekkür ederiz.

  2. Edge için program içerisinde güncelleme yaptığımızda bunu nereden alıyor, nereden güncelleme yapıyor anlatabilir misiniz?

    1. Selam Gökhan Bey eğer Edge internet tarayıcısı içerisinde güncelleme yaparsanız direk Microsoft sitesinden çekerek tarayıcıyı günceller ve tekrar başlatmanızı ister sizin sorunuz cevabı budur.

      Eğer güncellemeyi başka bir siteden indirirseniz Edge internet tarayıcısı güncellemesini indirdiğiniz dosya ile yine kendi sunucusu içerisinden yapacaktır. Fakat güncellemeyi kendi tarayıcı içerisinden yapmanızı tavsiye ederiz.

    1. Bu tür kullanıcıların bilgisayar geliştirme adına eğitici yazıları vermeye devam edeceğiz Osman Bey. Siteye kayıt olmayı bizi takip etmeyi unutmayınız.