Microsoft Edge Bu Sayfaya Ulaşılamıyor Hatası

Microsoft Edge internet tarayıcınızda bu sayfaya ulaşamıyor hatası alıyorsanız bu hatanın nedenini ve yapılabilecek çözüm yolları neler bunları görelim. Sayfa yazılı olan işlemleri sırası ile okuyarak kendinizi sorgulayınız.

Microsoft Edge Bu Sayfaya Ulaşılamıyor Hatası
  • İnternet bağlantınız var mı? Eğer Edge tarayıcınızda bu hatayı alıyorsanız internet bağlantınız olmaya bilir. İnternet bağlantınız var mı? Kontrol ediniz. İnternet bağlantınız yoksa sayfalara açamaz ve ulaşamazsınız internet bağlantınızı tekrar aktifleştirerek yeniden girmeyi deneyiniz.
  • Bağlantınız yavaş mı? Bağlantınız yavaş olması durumda girmek istediğiniz internet sitesine bağlanamama ihtimaliniz yüksektir. Bu durumda internet bağlantınızı resetleyerek tekrar Edge ile bağlanmak istediğiniz internet sitesine girmeyi deneyiniz.
  • Bağlanmak istediğiniz site çalışıyor mu? Bazı zamanlar bağlanmak istediğiniz internet sitesine yoğunluktan dolayı bağlanamayacağınız gibi internet sitesi kapalı ya da engellenmiş olabilir. Bu durumda farklı bir cihazdan bağlanmak istediğiniz internet sitesine bağlanmayı denemelisiniz.
  • Bilgisayarınızda dns adresiniz doğru çalışıyor mu? Eğer bilgisayarınıza girmiş olduğunuz dns adresleri doğru bir şekilde çalışmıyorsa yine internet sitesine girmeden problem yaşarsınız. Bu duruda bilgisayarınızda bulunan Dns adreslerini otomatik olarak almasını sağlayarak dns adreslerini tamamen bilgisayarınızdan kaldırınız internetinizi resetleyerek tekrar girmeye çalışınız.

Microsoft Edge ile bir web sayfasına ulaşamıyorsanız bu hatalardan birisi ile karşılaşıyorsunuz demektir. Bağlantı sorunu yaşanlar için hizmet aldığınız servis sağlayıcısı ile görüşerek internet bağlantınızı olmadığını ya da çok yavaş olduğunu bildirmenizi öneririm. Servis sağlayıcı bağlantı yavaşlığı ya da sürekli kopmalar sonucu internete bağlanmama sorunun da sizlere yardımcı olacaktır.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.