Minecraft Crash Report Hatası

Minecraft oyunu oynarken play tuşuna bastığınızda yan sekmede Crash Report uyarısı alıyorsanız bu uyarının nedenini ve nasıl çözeceğinizi size buradan detaylı olarak bildireceğiz.

Hatayı neden aldığınızı söylemek istiyorum. Bu uyarıyı Minecraft oyunda almanız tek nedeni ekran kartınızın sürücülerinin eski olmasından ya da güncel olmamasından kaynaklanmaktadır.

Minecraft Hatası

Ekran kartı driver nasıl güncelleyeceksiniz onun da bilgisi size vereyim bunun için hazır sürücü güncelleme programı kullana bilirsiniz. Mesela SlimDrivers programı indirerek ekran kartı sürücünüzü güncelleyiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken ekran kartınız eski değiştirin demiyorum sizin ekran kartınızı bilgisayarda tanıttığınız driver yani sürücü dosyalarını eski olduğundan bahsediyoruz.

SlimDrivers ekran kartı güncelleme işlemi çok basittir. Programı kurduktan sonra SlimDrivers açınız ve listede çıkan Ekran kargı (VGA) seçimlerinizi en son güncellemelerini indirerek bilgisayarınıza tek tuşla yükleyebilirsiniz. Ayrıca SlimDrivers tamamen ücretsiz ve en son güncellemeleri size sunan driver güncelleme yazılımıdır.

Farklı bir seçenekte ekran kartı modelini biliyorsanız marka ve model ile yapımcı sitesinden en son güncellemeyi indirerek ekran kartınızı güncelleyiniz. Ekran kartınızı en son güncelleme işleminiz bittikten sonra bilgisayarınızı tekrar açarak kapatınız ve Minecraft oyununu tekrar çalıştırınız bu şekilde hata almadan artık bilgisayarınızda oyunu oynayabilirsiniz.

Minecraft Crash Report Hatası

Bu çözüm tüm Windows işletim sistemi için geçerlidir. Genellikle Windows 10 da bu hatayı almayabilirsiniz. Eğer ilerleyen zamanda Windows 10 içinde bu hatayı alırsanız yine ekran kartınızı güncelleyerek oyunu başlatmayı deneyiniz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.