Modem İnternet Işığı Sabit Kırmızı Yanma Hatası

Modeminizde bulunan ışıklardan İnternet ışığı sürekli olarak kırmızı yanıyor ve sabitleniyorsa bunun nedeni ve çözüm yolu hakkında size bilgi sunacağım. Normal şartlarda modeminizde bulunan İnternet ışığı ilk olarak yeşil yanmaya başlar ve yeşil aralıklar ile yanıp söner bunun sebebi ise internete bağlanma aşamasındadır.

Modem İnternet Işığı Sabit Kırmızı Yanma Hatası

İnternete bağlandığınızda ise İnternet ışığı yanıp sönmeyi bırakarak sabit yeşil yanar ve internete bağlanırsınız. Sabit yeşil yandığı an internetinizin ip adresini aldığı ve interneti sabitlediği zamandır bu şekilde siz sürekli olarak internete bağlı kalırsanız modem kapanmadığı müddetçe ya da kesinti olmadığı zaman kadar.

Burada siz eğer İnternet ışığını modemde sürekli olarak kırmızı olarak sabitlediğini görüyorsanız modeminiz IP adresi almamaktadır ve internete bağlanamazsınız.

Burada bir hususa dikkat etmek gerekir. Modem ilk IP adresi aldığında kısa süreli bir kırmıza geçme durumu olacaktır. Bu normal bir durumda Kırmızı ışık IP adresi aldığında direk olarak sabit yeşil ışığa geçecektir. Kırmızı ışık eğer 2 dakika veya daha uzun süre sabit yanıyorsa IP adresini alamıyorsunuz demektedir.

Bu hatanın çözümü için yapmanız gereken ise servis sağlayıcınız ile görüşerek modeminiz IP adresi almada sorun yaşadığını bildirmeniz gerekmektedir. Hatayı müşteri hizmetleri ilgili teknik birimine iletecek ve IP adresi alma hatasını bu şekilde çözebileceksiniz.

Modem üzerinde sabit kırmızı ışık hatası alanlar kesinlikle modem ve diğer bilgisayar ayarları ile oynamamaları tavsiye ederiz bu hata bilgisayarınızdan ya da modemden olan bir hata değil hat ile alakalı sizin yapamamağınız bir hatadır.

Burada bahsedilen hata ve çözüm yolu tüm modemler ve servis sağlayıcıları için geçelidir.

Yorum Yazın

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!

Bir Yorum Yapılmış “Modem İnternet Işığı Sabit Kırmızı Yanma Hatası”

  1. biraz önce bende de oldu zyxel modem kullanıyorum sabit kırmızı ışık yandı ve baya bekledim bu durumla karşılaşanlara benim yaptığım yönetimi söylemek istedim. Modem 2 veya 3 dakika içinde eğer kırmızı ışıktan yeşil ışığa geçmiyorsa modem ip alamıyor demektir.

    Modemi kapatarak 5 saniye falan bekleyin tekrar açın ve internetiniz geliyor. Arada sanırım modem ip adresi alamadığı için internete bağlanamıyor.