NOD32 Antivirüs Dahili Sunucu Hatası

NOD32 Antivirüs kullanımı sırasında bilgisayarınızın menü çubuğunda dahili sunucu hatası ibaresi görünüyorsa bu hatanın nedeni size buradan vereceğiz.

Hatanın asıl nedir virüs programın internete bağlanamıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu hata genelde yeni internet bağlantısı yaparken karşınıza çıkar. Program internet üzerinden kendisini ve virüs programını güncelleme ya da güncelliğini kontrol ederken internet bağlantısı yoksa veya çok yavaş yeterli değilse size uyarı olarak vermektedir.

Bu duruda yapmanız gereken internet bağlantınızı gelen kadar bekleme, çok yavaş internet bağlantısında ise modemi tekrar resetlemeniz yeterli olacaktır.

NOD32 Antivirüs Dahili Sunucu Hatası

NOD32 antivirüs dâhili sunucu hatası önemli bir sorun değildir. Virüs programınız yine aktiftir, herhangi bir zararlı işlemde sizi uyaracaktır. Virüs programın işlevine hiç bir zarar vermez, sorun teşkil etmez.

Dahili sunucu hatası aldığınızda internet bağlantınız geldiğinde programın içerisinde bulunan tüm güncellemeleri manüel olarak yapmasını isteyiniz.

Buna modüller, programın yeni versiyonları ve virüs veritabanı da dâhil tüm güncellemeleri siz kendiniz yapınız.

Güncel olan virüs programı sizi yeni oluşan zararlı yazılımlara karşı korur. Günümüzde birçok yeni virüs USB belleklerde ve internet üzerinde hızlı fazlalaşmaktadır. Virüs koruma programları kendi içerisinde barındırdıkları virüs veritabanı ile bu virüsler hakkında size bilgi verir ve temizlemenize yardımcı olur.

Virüs programı güncelleme işlemi yapılmazsa en son çıkan tehlikeli zararlı yazılımlara karşı korumasız kalabilirsiniz. Virüs programınızı sürekli olarak güncel tutunuz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum Yazılmış “NOD32 Antivirüs Dahili Sunucu Hatası”

  1. Görünce endişeleniyordum. Arkadaş onlarda kırmızı yapmış kırmızı çıkıyor. İster istemez insanın endişesi de artırıyor.

    1. Sinan Bey, bu gibi durumlarda endişelenmeniz gayet normal yazımızda da belirdiğimiz üzere sadece internet bağlantısı kaynaklı bir hata endişe etmenizi gerek yok. NOD veya diğer virüs, güvenlik programları olsun sürekli olarak güncelleme yapmayı unutmayınız.