OpenGL Ekran Kartı Hatası ve Çözümü

Burada sizlere OpenGL hatasının ve bu hatanın nedeni ve çözümün detaylı bir şekilde bu yazı içerisinde bulabilirsiniz.

OpenDL nedir? Ne işe yarar? Bunu öğrendiğinizde çözümü daha da rahat anlayacaktır. OpenGL yazılımcıların, yazımların da bulunan ekran görsellerini daha kaliteli ve akıcı olarak yapmalarından kullandıkları bir uygulamadır. Bu şekilde OpenGL bir programdan ziyade görüntüleri açmak için gereken yardımcı dosyaların bulunduğu pakettir.

Siz eğer bilgisayarınızda bir uygulamayı kurduğunuzda eğer OpenGL hatası alıyorsanız bilgisayarınızda OpenGL yüklü olmadığından kaynaklanmaktadır. Bunu yüklemek için de ekran kartı programını yüklemiz gerekmektedir. Her ekran kartı programı bilgisayarınızı aldığınızda size verilmektedir. Bu durumda yapmanız gereken ekran kartı programını bilgisayarınıza kurmak ve bilgisayarınızı tekrar başlatmak olacaktır.

OpenGL Ekran Kartı Hatası ve Çözümü

Bir husasa dikkat etmeniz gereklidir. Ekran kartınız OpenGL uyumu olması lazımdır. Size bir de sevineceğiniz haberimiz var! Günümüzde ki ve daha önceki ekran kartlarının neredeyse bütününe yakını OpenGL uyumludur.

Daha da önceki ekran kartlarını kullanıyor ve OpenGL uyumlu değilse bu durumda OpenGL uyumlu olmadığından dolayı OpenGL ihtiyaç duyan yazılımı çalıştırmanız ne yazık ki mümkün değildir.

OpenGL hatasından en çok yapılan yanlışlık ise Windows işletim sistemini kurduktan sonra ekran kartı programını kurmamaktan kaynaklanmaktadır. Windows işletim sistemleri ekran kartınızı tanıyor olabilir fakat ekran kartının ihtiyaç duyduğu yazılımları yüklemez.

Bu durumda sizin Windows ekran kartınızı tanısa da OpenDL sorununu çözebilmeniz için ekran kartı programı kurmak zorundasınız. Ekran kartı programı olmayanlar internet üzerinden marka ve model aratarak ekran kartı güncel programını indirebilirler.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.