Opera Connect to Network Hatası ve Çözümü

Opera internet tarayıcınızıda internete bağlanma sırasında alt tarafta ki gibi “Connect to network” hatası ile karşılaşıyorsanız bu hatanın nedenini ve çözüm yollarını sayfa içerisinde okuyabilirsiniz.

Bu hatanın nedeni internet bağlantınız olmamasından kaynaklanmaktadır. Connect to network Türkçe karşılığı ağa bağlan anlamındadır. Hatanın çözümü ise internet bağlantınızın neden bağlantı gerçekleştiremediğini çözmeniz gerekmektedir. Alt tarafta internet bağlantı nedenleri ve çözümleri maddeler halinde verilmiştir. İnternet bağlantısı hatalarını maddeler halinde sırası ile inceleyerek Connect to network hatasını çözebilirsiniz.

Connect to network (Opera)
  • Modeminiz kapalı olabilir veya elektriğe bağlı olmayabilir. Modemin çalışır halde olduğunu kontrol ediniz.
  • Modem ve bilgisayar kablo veya kablolardan bazıları çıkmış, tam oturmamış veya kablolar ezilme, kablo gibi teknik sorunlar olabilir kablo bağlantılarının düzgün şekilde çalıştığınıza emin olunuz.
  • Telefon hattı kapanmış olabilir. Fatura ödemesinden teknik sorundan telefon hattı kapalı olabilir telefon hattının çalışabilir olduğundan emin olunuz. Hattın çalıştığını denemek için normal telefon ile bir yeri arayarak telefon hattınızın çalıştığını emin olunuz.
  • Modem için servis sağlayıcı kullanıcı adı ve şifresi değişmiş olabilir, modem fabrika ayarlarına döndüğünden internet kullanıcı adı ve şifre sıfırlamış olabilir. Biliyorsanız modeminizden internet kullanıcı adı ve şifrenizi kontrol ediniz. Hakkında bilgi sahibi değilseniz servis sağlayıcınızı arayarak kullanıcı adı ve şifrenizi öğreniniz modeminize uygulayınız.
  • Telefon hattı veya internet teknik bakım ve sorunlar olabilir. Servis sağlayıcınızı arayarak bilgi isteyiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.