Page fault in nonpaged area Mavi Ekran Hatası

Karşınıza bilgisayar açılırken Page fault in nonpaged area mavi ekran geliyor ise bilgisayarınızda işletim sisteminizi çalıştırmayı durduran işlemler var demektedir.

Bu hata genellikle eski program kurulumu veya NTFS dosya sistemi hatalarından kaynaklanmaktadır. Bu hatanın çözümü için ilk olarak bir program kurdunuz ve kurulum sonunda aniden bu hatayı aldıysanız alt tarafta anlatılanları aynen uygulamalısınız.

Bilgisayarınızı resetleyiniz. Bu hatayı aldığınız anda zaten bilgisayarınız tamamen durmuştur. Resetleyerek bilgisayar açılışında F8 tuşuna basarak işletim sisteminizi “Güvenli Mod” ile başlatınız. İşletim sisteminiz başladıktan sonra Denetim Masası ve Program Ekle Kaldıra giderek en son yüklediğiniz programı program ekle kaldır menüsünden tamamen kaldırınız ve bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Bu şekilde çakışan programı sisteminizden kaldıracağınız için açılışta bu hatayı artık almayacaksınız.

Page fault in nonpaged area Hatası Sistemi Geri Yükleme

Programı program ekle kaldır da bulamadınız ve silemiyorsunuz. Bu durum içinde yapmanız gereken başlat menüsünden Donatılar ve Sistem Araçlarına gidiniz. Açılan menüde Sistemi Geri Yükle alanına tıklayarak en son önerilen sistem geri yüklemesini onaylayarak Windows İşletim Sisteminizin en son ayarlarına geri yükleyiniz.

Sistem geri yüklemesi Windows tarafından başlatılacak burada sizin yapacağınız hiç bir işlem yok sadece bekleyerek Sistem Geri Yükleme bitmesini işletim sisteminizin tekrar açılmasını bekleyeceksiniz. Sistem geri yükleme işlemi yaptığınızda dosyalarınız aynen durur bu durumdan dosyalarınız zarar görmeyecektir.

Page fault in nonpaged area hatası çok nadirde olsa ram belleğinizi arızalı olmasından kaynaklanabilmektedir. Eğer bu hatayı yükleme yapmadığınızda veya aniden sürekli olarak alıyorsanız bilgisayarınızda bulunan ram bellekten bir veya bir kaçı arızalı olduğu için işletim sisteminiz durduruluyor. Yeni ram bellek almanız gerekmektedir.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.