Photoshop Adobe Save For Web & Device Warning Hatası ve Çözümü

Photoshop ile resim kayıt sırasında veya psd dosyası kayıt sırasında “Photoshop Adobe Save For Web & Device Warning” başlığında başlık içerisinde Some names of the files being saved contain non-Latin charters. These file names will be incompatible with some Web browser and servers.” hatası alıyorsanız bu hatanın nedeni ve çözüm yollunu kısa ve basit bir şekilde göstereceğiz.

Adobe Save For Web & Device Warning

Çözüm yolunu öğrendiğinizde gerçekten basit bir işlemmiş diyeceksiniz. Adobe Save For Web & Device Warning hatası size kayıt etmek istediğiniz dosyada internet sitesi, tarayıcı ve diğer resim yükleme yerinizde uyumu sorunu yaşayacağınızı size bildirmektedir. Yani siz resim dosyasının ismini kullanırken İngilizce olmayan Türkçe ya da ulusal dil de olmayan harfler kullandığınızda ş, ı, ü gibi Türkçe karakterler gibi bu uyarı ile karşılaşırsınız.

Uyarıda size Latin harfleri ve ulusal olmayan bir harf resim adında bulunmaktadır. Bu size sorun çıkarabilir, ulusal dilde adlandırma yapılmayacak bunu onaylıyor musunuz? sorusunu sormaktadır. Çözümü ise bu tür Türkçe harf ve ulusal harf içermeyen harfleri kayıt adresinde çıkardığınızda uyarı artık çıkmayacaktır.

Özellikle internet sitelerinden bu tür Türkçe karakterler sorun çıkarabilmektedir. PHP klasör içerisine yüklemiş olduğunuz Türkçe karakter içeren bir resim dosyasını manüel olarak yükleme yaptığınızda resim ismi karşılık gelmeyerek kırık resim olacaktır. İnternet sitesi yazımı, sunucu ve internet tabanlı birçok kaynakta bunu es geçmeniz size ilerde sorun çıkarabilmektedir.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.