Pos Hatası 57 Nedir?

Pos hatalarında sıklıkla görülen bir hatadır hata kodu 57. Peki bu hata neden kaynaklanıyor ne yapmak gerekir bunun bilgisini sizlerle paylaşacağız.

Eğer bir kredi kartında hata kodu 57 hatası aldıysanız bunun tek sebebi var. İlgili kart ile alakalı ödeme yapılmamış ve karta banka tarafından bloke koyulmuş.

Pos Hatası 57 Nedir?

57 hata kodu alan bir karttan hiç bir şekilde çekim yapamazsınız ya da alışveriş kendiniz yapamazsınız. Müşteri ya da kendiniz banka ödemelerinizde genelde çok sayıda gecikme yaşandığı için karta bloke konur. Sıklıkla ödeme yapmama 3 ya da daha fazla asgari tutarı ödememe gibi.

Genelde bir kere asgari tutarı ödememe durumda bu hata ile karşılaşılmaz. Bankalar müşterilerine imtiyaz tanıyabilmektedir. Kartın ödemesini unutmuş olabilir ya da hasta olabilir gibi olasılıklar ile kartı ilk asgari ödemesinde karta bloke koymazlar. Tabi ki dediğimiz gibi bu tamamen bankanın kendi inisiyatifine kalmış ya da müşteri politikası kalmış diyelim.

Bu durumda hata kodu 57 nasıl çözersiniz bunun da bilgisini sizlere vermek istiyorum. Bu durumu müşteri hizmetlerini arayarak çözemezsiniz ilk olarak bunun bilgisi vermek istiyorum müşteri hizmetleri bu durumda size yardımcı olamaz.

Yapmanız gereken hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsanız o bankaya giderek borcunuzun en az ne kadar ödemeniz durumda kartınızın hata kodu 57’den kurtaracağını yani blokenin kalkacağının bilgisini edinin aldığınız bilgilerin ile söylenen en az tutarı ATM cihazından veya şubeden yatırarak hata kodu 57 hatasını çözebilirsiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.