Prestashop 1000 for max_input_vars Hatası

Prestashop sistemini kullanıyor ve sistemi Türkçeleştirerek ziyaretçilerini Türkçe alan gösterim sağlamayı çalışırken karşınıza 1000 for max_input_vars hatası çıktıysa burada anlattıklarımızı yaparak bu hatayı nasıl çözeceğinizin bilgisini sunmaya çalışacağız.

Sunucunuzun Plesk paneli giriş bilgileri ile Plesk panelinizi açınız. Bu sayfada İngilizce olarak PHP Settings Türkçe olarak PHP Ayarlama alanını göreceksiniz PHP Ayarlama alanına tıklayarak sayfayı açınız.

Prestashop Simgesi

PHP Ayarlama alında bir çok giriş bulunacaktır biz burada sadece listede “Additional directives” alanını bularak içerisine max_input_vars = 8000 yazarak kayıt ediyoruz. Şimdi tekrar sitenize girin ve kontrol ediniz artık sitenizde 1000 for max_input_vars hatası almayacaksınız.

Hata yeniden alıyorsanız Prestashop bazı eski versiyonlarda bu işlem etkili olmaya biliyor. Bu durumda da yapmanız gereken bilgisayarınıza php.ini uzantısı oluşturunuz ve oluşturduğunuz bu dosyayı üzerine sadece alt tarafta vermiş olduğumuz kodları girerek kayıt ediniz.

suhosin.post.max_vars=4252
suhosin.request.max_vars=4252
max_input_vars = 8000

Admin klasörünün kök dizine atınız. Php.ini dosyasını nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız bu işlemini de size anlatalım. Bilgisayarınız masa üstüne giderek boş bir alana giderek mouse ile sağa tıklayınız ve Yeni menüsünden yeni metin belgesi alanına tıklayarak metin belgesi adını php olarak belirleyiniz. Dikkat edelim sadece php olarak yazacaksınız. Daha sonra uzantının adını basit şekilde size nasıl değiştireceğinizi anlatacağım siz sadece dosya adına php yazınız ve yukarıda vermiş olduğumuz komut dosyasını aynen metin belgesinin içerisine yapıştırarak kayıt ediniz.

Şimdi sunucuya giriş yaparak admin paneli klasörüne girerek php olarak oluşturduğunuz dosyayı yükleyiniz. Son olarak php dosyasını metin belgesi ile oluşturduğunuz için php.txt olarak attınız bu uzantıyı .ini olacak şekilde düzeltiniz siteye girerek kontrol ediniz. Bu şekilde de 1000 for max_input_vars hatasına çözüm bulacaksınız.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.