Regedit Hatalı Kayıt Girdilerini Silme

Bilgisayarınızda birçok işlem Windows içerisinde Regedit “Kayıt Defteri” alanına kayıt edilmektedir. Kurmuş olduğunuz programlar, oyunlar ve diğer yazılımlar genellikle Regedit içerisine kayıt olur ve çalışması sırasında orada işlem yapmak için bilgileri çekmektedir.

Her Windows işletim sisteminde işletim sistemin düzenli olarak çalışması için muhakkak kayıt defteri düzenleyici bulunmaktadır. Bu kayıt defteri zamanla silme ya da diğer yanlış yapılan işlemler sonucu hatalı girdiler oluşabilir hata alabilir ya da bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilmektedir.

Basit bir şekilde bilgisayarınızda tüm hatalı kayıt girdilerini nasıl tek tuş ile silebileceğinizi buradan sizlere bahsedeceğim. Regedit çalıştırmak için Çalıştır alanına “Regedit” yazarak kayıt defteri düzenlemesini açabilirsiniz.

Lakin burada düzenleme ileri düzey kullanıcılar için olacağından size basitçe program ile kayıt defteri hatalarını nasıl çözebilir ve hangi programı ihtiyacınız olduğundan da bahsedeceğim.

Hataları gidermek için şu anda en basit CCleaner programı ile yapabilirsiniz. CCleaner İndirin ve bilgisayarınızı kurun.

Regedit Hatalı Kayıt Girdilerini Silme

Kurulum işlemi bittikten sonra CCleaner programı açınız ve program içerisinde bulunan “Kayıt Defteri” sağ tarafta basarak “Sorunlar için Tara!” menüsüne tıklayınız ve çıkan sorunları “Seçili Sorunları Çöz.” butonuna basarak tamamen siliniz.

İşte arkadaşlar bilgisayarınızda bulunan tüm kayıt defteri hatalarını bu şekilde tek tuşla silebilirsiniz. Bu size ilerde ani hata alma ve bilgisayarınızı hızlandırmanız yardımcı olacak bilgisayarınız daha sağlıklı çalışacaktır.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.