firefox internet tarayıcısında sadece g harfine bastığımda direk google.com görülsün yazmadan gireyim

Sorular ve CevaplarCategory: İnternetfirefox internet tarayıcısında sadece g harfine bastığımda direk google.com görülsün yazmadan gireyim
şevket asked 3 hafta ago

firefox internet tarayıcısı kullanıyorum sürekli web adresini yazmaktan sıkıldım mesela google girmek için sadece tarayıcıya g harfine bastığımda google.com geldin ve ben daha kısa sürede yapmayım nasıl yapacam bunu?

1 Answers
Moderatör Staff answered 3 hafta ago

Selam Şevket Bey, bu işlemi firefox için yer imileri menüsünden yapabilirsiniz.

Tarayıcıyı açtıktan sonra google.com adresindeyken web adresinden yıldız simgesine dokunduğunuzda adres google.com ise yer imilere ekleyecek siz sadece g harfine dokunduğunuzda direk google.com gelerek siteye giriş yapabilecesiniz. Bu yöntem en kısa yoludur.

Firefox Yer İmi Ekleme Google.com Kolay Yöntem

Diğer bir yolu ise üst anlatımdan daha uzun veya yıldız simgesini görmemiz durumda yine google.com açıkken yan tarafta bulunan üç üst üste tire işareti yani firefox ayarlar menüsü, arşiv menüsü, yer imileri ve bu sayfayı yer imilerine ekle bu şekilde de google.com adresini yer imi olarak firefox taryıcısına ekleyebilirsiniz.

Firefox Yer İmi Ekleme Google.com Firefox Tarayıcı Menüden Ekleme

Bu iki işlemden sonra artık g harifine dokunur dokunmaz google.com gelecektir. Yer imilerine g harfi ile başlayan başka bir site eklerseniz bu durumda google.com ve diğer g harfi ile başlayan internet sitesi her ikiside gelecektir. Siz istediğiniz domaini bu şekilde yaparak adresin tamamını yazmadan firefox ile istenilen web adresine bağlanabilirsiniz.