Samsung Curved (Kavisli) Monitör Karardı, Kahverengi Oldu, Renkler Cansız!

Samsung Curved yani kavisli monitörünüzde ekranı açıldığında, ekranın açık kara yoğunluklu ya da kahverengi ağırlıklı, beyaz renklerin özellikle kahverengi ve cansız olduğunu gördüyseniz bu durumda monitörünüzün arızalandığını sanarak düşünebilirsiniz.

Samsung Curved (Kavisli) Monitör Karardı, Kahverengi Oldu, Renkler Cansız

Heyecan yapmanıza gerek yok bu durum Samsung Curved modllerinden “Göz koruma modu” açık olduğundan kaynaklanmaktadır. Nedir bu göz koruma modu ve neden bu şekilde olmuş olabilir. Samsung Curved modellerinden monitör panelinde Göz Koruyucu Modu bulunmaktadır bu mod beyaz ve parlak renkleri solgunlaştırarak gözünüzün yorumlamasını engeller. Sizin bilginiz dâhilinde ise sizden önce kullanan birisi bu modu açık bırakmıştır.

Samsung Curved Menü (Göz Koruyucu Modu)

Kapatmak için yapmanız gereken ise monitör arkasından kapatma açma menüsünde bir kere dokunuz gelen menüde sol tarafta “Göz Koruma Modu” simgesi üzerinden yine açma kapama anahtarı üzerine dokunarak göz modunu kapatınız. Göz koruma modu kapandığından ekran yine canlı olacaktır.

Göz koruma modu yazı başında da söylediğimiz üzere gözün yorulmaması için tavsiye bir özelliktir. Özellikle karanlık bir ortamda fazla monitör ışığı gözünüzü yormaktadır. Göz koruma modu açık olduğundan renkler sizi rahatsız etmeyecektir. Göz koruma modu ile çalıştığınızda arada ki fark görebileceksiniz.

Saatlerce bilgisayar kullanan bilgisayar kullanıcılarına göz koruma modunu denemedilerse Samsung Curved ile denemelerini öneririz. Göz koruma modunu yine monitr arkası açma kapama menüsü üzerine dokunarak solda bulunan “Göz Koruma Modu” seçimi üzerinde dokunarak çalıştırabilirsiniz.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.