SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER Firefox Hatası ve Çözümü

Firefox internet tarayıcınızda özellikle arama motorlarına girerken aniden girişte bağlantı kesilerek SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER hatası alıyorsanız, hatanın nedeni ve yapılması gereken nelerdir görelim.

Firefox internet tarayıcısında görülen bu hata SSL hatası olarak geçmektedir. Bildiği üzere sitelerde SSL güvenli bir protokoldür. Her internet girişlerini tarayıcılar sitenin güvenli olup olmadığını denetlemek için girişte bu kontrolü yapmaktadır.

SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER Firefox Hatası ve Çözümü

SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER ağırlıklı olarak site SSL’inden kaynaklanırken bu arama motorlarından alınıyorsa bazı şeyler yolunda gitmiyor demektir.

Çözümüne bakalım. Arama motorları SSL protokollerin en iyisini almaktadır. Eğer arama motorundan kaynaklanmıyorsa nedeni nedir sorusunun cevabı ise sisteminize Malware bulaşmasıdır. Bu hata ile karşılaşıyor ve güvenilir olduğunu bildiğiniz siteye giriş yapamıyorsa ne yazık ki işletim sisteminize Malware bulaştı demektir.

Yapılması gereken ise çok basittir. Çözüm yolu için herhangi bir Malware temizleme programını kullanmalısınız. Malware temizleme için AdwCleaner kullanmanızı öneririz. Sisteminize AdwCleaner indirerek tarama yapınız ve bulunan Malware siliniz. Bilgisayarınızı tekrar açtığınızda Firefox internet tarayıcından SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER hatasının kalktığını arama motoruna ya da güvenilir sitelere SSL protokol hatası olmadan giriş yaptığınızı göreceksiniz.

Malwarebytes programını da kullanabilirsiniz. Malwarebytes programı deneme sürüm AdwCleaner ise ücretsizdir. Malwarebytes eksileri birçok indirme sitelerini zararlı görebilir, kurulum gerektirir. AdwCleaner programı ise kurulumsuz çalıştırabilir ve internet sitelerini bloklama (engelleme) yapmaz. AdwCleaner indiriniz ayrıca Malwarebytes ile tarayarak Malwarebytes programını tarama sonrası sisteminizden tekrar kaldırabilirsiniz.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.