SGK E-Bildirge Code B Hatası

SGK internet sitesine giriş yaptığınızda sizde internet sitesinde SGK Code B hatası alıyorsanız bu durumun neden kaynakladığını ve çözümünü çok basit bir şekilde detaylı olarak anlatacağız.

SGK E-Bildirge paneline giriş yaparken sizden istenilen bilgilerden kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifrelerini girerek alt tarafta yer alan güvenlik kodları girdiğinizde karşınıza aniden Code B Hatası çıkabilir.

SGK E-Bildirge Code B Hatası

İşte bu durumda bu basit hatanın çözümünü ve neden kaynakladığını okumaya başlayalım. SGK internet sitesinde alınan Code B Hatası tamamen giriş şifreniz ile alakalı bir durumdur yani siz sistem veya işyeri şifresinden birisi yanlış giriyorsunuz ve tarayıcınızda Code B Hatası alıyorsunuz.

Code B Hatası almanızın nedeni ise önceden 3 veya daha fazla hatalı giriş yaptığınız için şifreniz bloke edilmiş olabilir veya başka birisi sizinle beraber SGK E-Bildirge alanına giren bir kişi şifreyi değiştirmiş olabilir.

Bu durumda yapmanız gereken ise ilk olarak sizden başkası sisteme giriş yapıyor ise şifreyi değiştirmiş mi? sorarak öğrenmeye çalışın ve yeni şifreyi öğrenerek sisteme giriş yapın.

Eğer sizden başkası sisteme girmiyorsa ya siz şifreyi değiştirdiniz, fazla sayıda hatalı girdiniz ya da sizin kullanıcı adınız ile bir çok giriş denendiği için sistem şifreyi bloke etti. Bu durumda da kuruma giderek yeni şifre talebi bulunmaz gerekmektedir.

Özetle SGK giriş sırasında bilgisayarınızda Code B Hatası alıyorsanız hiç bir şeyle uğraşmadan şifrenizin doğrusunu bulmaya çalışmalısınız.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

8 Yorum

 1. Şükran Gözmen 22 Ocak 2022

  E-bildirgede Code B hatası aldığımızda SGK’ya gitmeden şifre yenilemez mi?

  1. Moderatör 22 Ocak 2022

   Selam Şükran Hanım şifre bloke olmuşsa şahsen başvuru yapıp yeniden şifre almanız gerekir.

 2. Alp Şimşek 19 Kasım 2019

  Öncelikle merhaba bu girmeden önce e-devlet kapısından onaylamamı almamız lazım mı? Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

  1. Moderatör 20 Kasım 2019

   Selam Alp Bey, kayıtda gerekli olabilir sorunuzu kuruma bir sorunuz söylemiş olduğunuz soru ile Code B hatası ilgili değil bilginiz olması için söylüyoruz, kayıt da gerekli mi bilmiyoruz.

 3. Hulusi Yıldız 23 Mart 2019

  Lütfen verilerinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz. Code:b ne demek bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

  1. Moderatör 23 Mart 2019

   Selam Hulusi Bey, yazılan çözümün aynısını yazıyorum ama dikkat etmemiş olabilirsiniz. Hata kullanıcı girişlerinden bir veya birkaçında yanlış giriş yaptığınızda önünüze çıkan bir hatadır. Giriş bilgilerini kontrol ederek tekrar deneyin.

 4. Sinan Kul 20 Ekim 2018

  Teşekkürler yararlı oldu.

  1. Moderatör 24 Ekim 2018

   Selam Sinan Bey bu tür günlük yaşam içerisinde karşılaştığımız hataların ve çözüm yolları da sizlere sunmaya devam edeceğiz Sinan Bey. Sitede sadece bilgisayar ve mobil hataları olmayacak bilginize sunarız.