Similarweb.com Website İs Too Small Hatası ve Çözümü

Similarweb Dünya geneli internet sıralaması yapan sitelerden birisi ve şu anda Alexa’dan popüler hale gelen Similarweb.com için site analizi yaptığınızda karşınıza “Website İs Too Small” hatası ile karşılaştıysanız bunun nedenini ve çözüm yolunu sizlere sunacağız.

Burada yer alan bilgiler internet sitesi sahipleri için olduğunu başta belirtmek isteriz. Website İs Too Small ne demek ilk olarak ona değinmek istiyorum. Website İs Too Small sitenizin sıralama yer alması için sitenizin arama motorlarından gelen verilerin çok az trafik olduğu anlamına gelmektedir.

Similarweb.com Website İs Too Small Hatası ve Çözümü

Siteniz yeni bir site olabilir, index sayınız çok düşük olabilir ve aramalarda yeterince çıkmıyor olabilirsiniz. Genellikle Similarweb.com popüler internet sitelerini çıkarmakta ve verileri sürekli bir şekilde çektiğinden bu hata ile karşılaşıyorsanız size bu uyarıyı vermektedir.

Başta da söylediğimiz üzere sitenizin arama yoğunluğu çok az aldığından dolayı siz Website İs Too Small uyarısını alırsınız. Birçok kişi Website İs Too Small uyarısını siteye giren ziyaretçi olarak düşünmektedir.

Bu düşünce yanlıştır. Gerek Alexa, gerekse Similarweb.com gibi trafik göstergesini sunan siteler giriş ve arama yoğunluğunu ön planda tutarlar özelliklede aranan kelim yoğunluğu.

Bu durumda ne yapmak gereken ilk olarak ilgili site sayaç bilgilerini göndererek tekrar indeksleme yapmalarını isteyebilir ya da yazılarını web sitesi yapma kurallarına göre çoğaltarak site arama trafiğinizi zamanla artırabilirsiniz.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.