Sisteminiz Kullanılmadığından Skype Başlatılamıyor Hatası

Skype kullanıcı bilgilerinizi girdiğiniz eğer Skype açılmıyor ve çıkan ekranda “Sisteminiz Kullanılmadığından Skype Başlatılamıyor. Lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.” hatası alıyorsanız bu hatanın çözümü size sunmak istiyoruz.

Skype bu hayatı aldıysanız Skype ayarlarınızı sıfırlamanız gerekmektedir. İlk olarak bilgisayarınızda başlat çalıştır / programları ve dosyaları ara alanına ” %appdata% ” yazarak Windows gezginini açılmasını bekleyiniz. Karşınıza çıkan pencerede Skype klasörünü bularak bu klasörün adını değiştirin. İstediğiniz ad girebilirsiniz mesela Skype2 gibi.

Sisteminiz Kullanılmadığından Skype Başlatılamıyor Hatası

Yine başlat çalıştır / programları ve dosyaları ara alanına giderek “%temp%\skype” yazarak DbTemp klasörünüzü tamamen bilgisayarda siliniz. Bu şekilde artık bu hatayı almayacaksınız.

Bu hatanın çözümü için farklı bir yöntem ise uyarıda dikkat ederseniz bilgisayarı yeninden başlatarak tekrar giriş yapmayı deneyin yazıyor, bilgisayarınızı tekrar başlattığınızda da direk Skype açılışta kullanıcı adı ve şifrenizi girmeden açılacaktır.

Bilgisayarınızı yeniden başlatmaya karar verdiyseniz size tavsiyem tamamen bilgisayarı kapatmak zaman kaybı olacaktır ve açılmasını bekleyeceksiniz. Onunun yerini oturumu kapatarak tekrar açılmasını bekleyiniz. Bu şekilde bilgisayarınız daha hızlı açılacak ve Skype programında bu hatayı almadan kullanabileceksiniz.

İnternet üzerinden genellikle bu hatanın nedenini kullandığınız Skype sürümün işletim sistemi ile uyumlu olmadığı veya Windows işletim sisteminizi güncellemesi yapmanızı gerektiği yazılmaktadır. Bu hatanın bu sitelerde bahsedildiği üzere işletim sistemi güncelliği hiç bir alakası yok bu tür işlemler ile boşuna zaman harcamayınız.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.