Skype Çalışmayı Durdurdu Hatası

Skype açarken ya da açıkken bilgisayarınızda tüm Windows işletim sistemi için “Skype Çalışmayı Durdurdu” hatası alıyorsanız bu hatanın çözümüne bakalım.

Skype çalışmayı durdurdu hatasını birçok nedenden alabilirsiniz. Bu nedenler kullanacağınız işletim sistemi ile yüklü olan Skype programınız uyumlu çalışmıyor olabilir. Bu durumda yapmanız gereken bilgisayarınızda bulunan Skype programını silerek en son güncel Skype indirmek olacaktır.

Skype bilgisayarınızdan silmek için Başlat, Denetim Masası ve Programları Kaldır menüsüne giderek Program Ekle Kaldır alanında Skype tamamen bilgisayarınızdan kaldırınız. Kaldırma işlemini yaptıktan sonra tekrar bilgisayarınıza Skype sitesine giderek en son güncel versiyonunu indirerek kurunuz. Bu şekilde sorunuz güncelleme yaptığınızdan dolayı kalkacaktır.

Skype Çalışmayı Durdurdu Hatası

Bu çözüm nedeni ile durduruldu hatası yine devam ediyorsa bu durumda bilgisayarınızda Flash Player eklentisi yüklü değilse yüklemenizi güncel değilse güncellemenizi önerim.

Flash Player yüklü ve güncel olmayan bilgisayar da da bu hatayı alma ihtimaliniz vardır. Burada yapmanız gereken Flash Player internet sitesine giderek Flash player indiriniz ve kurunuz. Flash player olmayan ya da güncel olmayanlarda yükleme bittikten sonra eksiklik giderilecek / en son sürümde Flash player kullanabileceksiniz.

Bu iki yöntemde de sorunuza çözüm bulamadıysanız son ayarlama ile çözümü bulabileceğinizi düşünüyorum. Dediğim gibi Skype çalışmayı durdurdu birçok hatadan kaynaklanabilmektedir. Bilgisayarınızda Skype programını kapatınız. Başlat menüsünden Çalıştır alanı giderek “%appdata%” yazınız ve Skype klasörüne giderek shared.xml dosyasını bilgisayarınızdan siliniz ve tekrar çalıştırmayı deneyiniz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.