Skype Hat Düştü Hatası ve Çözümü

Skype programında aniden hat düştü uyarısı alıyorsanız burada size hattınızın neden düştüğünü ve neler yapmanız gerektiğine sayfa içerisinde bakalım. Skype hat düşmesinin asıl nedeni sizin internet bağlantınızın kesilmesi ya da yavaşlaması sebebi ile olduğunu önceden bilmenizi isterim. Siz görüşme yaptığınızda aniden karşı taraf ile hattınız kesilebilir bunun sebebi ise internet bağlantınızın ve ya karşı bağlantı yapan kişinin internetin yavaşlaması ve kopmasından kaynaklanmaktadır.

Skype Hat Düştü Hatası ve Çözümü

Bu durumda yapmanız gereken hat düştü uyarı aldığınız da ilk olarak görüşme yaptığınız kişinin o an çevrimiçi olup olmadığını kontrol ediniz.

Eğer görüşme yaptığınız kişi offline yani çevrimdışı olduysa karşı taraftan kaynaklandığı için hiç bir işlem yapmadan karşı tarafında bağlanmasını bekleyiniz ve tekrar bağlantı kurunuz.

Karşı tarafta bir sorun yoksa o zaman sırası ile bu yapacaklarımızı uygulayınız. İlk işleminiz modeminize reset atarak tekrar bağlanmayı deneyiniz. Modeme reset attınız ve sürekli olarak yine hat kopması yaşıyorsanız DNS adresi bilgisayarda girdiyseniz DNS adreslerini otomatik olarak alınız ve tekrar bağlanmaya çalışınız. Özellikle DNS adresleri ile alakalı olarak VPN programlarından bu kopmalar yaşanmaktadır.

Eğer bilgisayarınızda Hotspot, Zenmate gibi VPN programları var ise bunları tamamen bilgisayarınızdan kaldırınız. Zaten Skype bağlantı sırasında VPN programlarının hiç bir faydası yoktur. Özetle eğer Skype ile hattınız sürekli düşüyorsa internet hızını kontrol ederek sorunun sizde mi yoksa kişide mi kaynakladığına emin olmalısınız. Çalışan Skype programında hat düşmesinin nedeni bunlarda farklı bir çözüm aramanıza gerek yok!

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.