Skype Tarih ve Saat Hatası

Skpye oturum açmaya çalışırken karşınıza aniden “Hay aksi! Skpye’ta oturum açmak için cihazınızda doğru tarih ve zamanı ayarlayın” hatası aldığınızda bu hatayı nasıl düzelteceğinizi, yapmanız gerektiğini vereceğiz.

Özellikle Ağustos 2017 tarihinde bu hata sıklıkla gözükmeye başladı burada ilk aklımıza gelen acaba ülkemizde saat dilimi değiştiği için bilgisayarımın saat dilimine uyumlu değil mi sorusu geliyor. Sizde bu şekilde düşünüyorsanız bu hatanın bilgisayarınızın saat dilimi ile alakası yok.

Skype Tarih ve Saat Hatası

Neden kaynaklanabilir ve çözümü neler? Burada bu hatayı almanın en yüksek kaynaklandığı nokta internet bağlantınız da yavaşlık olabilir internet bağlantınız yavaş ise bu hata ile karşılaşabiliyorsunuz. Nedeni ise Skpye sunucuya bağlanırken internet bağlantınız yavaşlığı sebebi ile iletişim kuramayarak size bu hatayı veriyor. Bu bizzat gözükmüştür. İnternet bağlantınızı kaparak tekrar açtığınızda hatanın kalktığını ve oturumu açtığınızı görebilirsiniz.

Diğer bir işlemde gerçekten bilgisayarınızın saati yanlış olabilir. Bu durumda ise bilgisayarınızın saatini doğru bir şekilde ayarlamak olacaktır. Bu işlemi yapabilmek için tüm Windows işletim sisteminde yapmanız gereken bilgisayarınızın sol alt tarafında bulunan saat simgesine iki kere tıklayınız ve gelen saat ayarlamaları alanında saatinizi düzelterek tekrar oturum açmayı deneyiniz.

Özetle Skpye saat ve tarih hatası alıyorsanız ile olarak internet bağlantınızı kontrol etmeli eğer internet bağlantınızda sorun yok ise bilgisayarınızın saatini düzeltmeniz hatanın çözümü için yeterli olacaktır.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.