Skype Windows Installer 1618 Hatasına Çözüm

Skype kurulumu sırasında kurulum aşamasında eğer “Windows Installer 1618” hatası alıyorsanız bu hatanın nedenini ve nasıl çözeceğinizi sizlere basit bir şekilde anlatacağız.

Bu hatanın nedeni bilgisayarınızda o an Mircosoft ürünlerinden Skype hariç başka bir ürün kuruyor ve güncelleme yaparsanız bu hatayı alırsınız. Microsoft ürünlerinin birinin kurulumunu yaparak bitirmeden diğer ürünün kurulumunu ya da güncellemesini ne yazık ki yapamıyorsunuz.

Skype Windows Installer 1618 Hatası

Bunun nedeni ise yüklemek istediğiniz program ile diğer yüklemek istediğiniz programda aynı dosyayı kullanabilmektedir bu sebepten dolayı eğer ilk programı tamamen kurup bitirmeden diğer Microsoft ürünü kurmanızı sistem izin vermez ve size hata verir.

Bu durumda ise yapılacak çok basit başka bir program kuruyor ve güncelliyorsanız tamamen bitmesini bekleyiniz. Eğer bilgisayarınızı başlatmanızı isteyen uyarı ile karşılaşırsanız tekrar başlatınız.

Microsoft Skype programı için tekrar kurulumu başlatınız bu şekilde Windows Installer 1618 hatası artık bilgisayarınızda almayacak ve kurulumu başarılı bir şekilde sisteminizde yapabileceksiniz.

Bazı zamanlarda bilgisayarınızın arka planda otomatik Windows sistemde dosyalarını güncellemektedir. Eğer bilgisayarınızda o an otomatik güncelleme alıyorsa siz Skype kurmak istediğinizde Microsoft Windows güncellemesinden dolayı yine hata alırsınız.

Windows otomatik güncellemeleri bilgisayarınız alıyorsa yine güncellemelerin tümünün bitmesini bekleyerek bilgisayarınızı kapatarak açınız ve Microsoft Skype tekrar yüklemeyi deneyiniz.

Güncellemelerde Mircosoft ürünleri olduğundan Windows Installer 1618 hatası alırsınız bu hususa dikkat ederek Skype yüklemenizi ona göre yapmanızı öneririm.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.