Steam Client Bootstrapper Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü

Merhaba size bu sefer Steam üzerinden oyunu açarken ya da oyun oynama sırasında karşılacağınız “Steam Client Bootstrapper Çalışmayı Durdurdu” hatasının neden kaynakladığını ve çözüm yolunun sayfada okuyabilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarınızda Steam kurulduğu dizine gidiniz. Dizin içerisinde Package klasörünü göreceksiniz bu klasör içerisinde ise beta klasörü olacaktır. Bu beta klasörünün içerisine girmeden direk olarak beta klasörünü bilgisayardan siliniz.

Steam Client Bootstrapper Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü

Beta sürümünü sildiğinizde artık Steam beta sürümde çalışmayacak ve ilerde bu hatayı almayacaksınız. Burada yapmış olduğumuz işlemin ne olduğunu da anlattığımda daha iyi anlayacaksınız. Siz bu hatayı beta yani deneme sürümünü bilgisayarınıza kurduğunuz için alıyorsunuz.

Bir programın deneme sürümü o an yapım aşamasında olduğundan bir ya da bir kaç hata alabilmeniz adından deneme olduğunda da anlaşılacağı üzere normaldir. Siz beta klasörünü sildiğiniz de ise kararlı sürüme geçmiş olacaksınız.

Sizlere tavsiyemiz bu tür programlarda hata almak istemiyorsanız sürekli programların beta olmayan sürümünü kullanınız. Beta sürümde yapımcılar her zaman program üzerinde geliştirme ve güncelleme yaparlar siz de bir ya da birçok hata ile karşılaşırsınız. Beta kullanmayın.

Bu işlemi yaptı yineden aynı hatayı alıyorsunuz. Burada da yapmanız gereken bilgisayarınızın denetim masasına giderek Steam uygulamasını tamamen bilgisayarınızdan kaldırınız ve Steam sitesine giderek Stema uygulamasını tekrar bilgisayarınıza kurunuz. Bu şekilde de bu sorunu çözmüş olursunuz. İlk başta anlatmış olduğum çözüm yolu ile şu anda anlatmış olduğum çözüm yolu aynıdır. En başta ki çözüm yolunu yapamazsanız en son anlattığım çözüm yolu daha basittir.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

5 Yorum

 1. Adem Tanrıkulu 9 Ağustos 2017

  Reis beta klasörü yok ki?

  1. Moderatör 10 Ağustos 2017

   Şuanda steam beta sürüm değil kararlı sürümü yayınlıyor. Siz burada yapmanız geeken Steam programını tamamen bilgisayarınızdan kaldırınız ve bilgisayarınızı tekrar başlatarak steam programını bilgisayarınıza yeniden yükleyiniz hatanız bu şekilde kalkacaktır.

   1. Buğra Akbulut 22 Ağustos 2017

    Peki yüklediğim oyunlar ne olacak?

    1. Moderatör 24 Ağustos 2017

     Steam programı kaldırdığınızda yüklediğiniz oyunlar silinmez sadece programı siler. Tekrar yüklediğinizde listeniz gelecektir.

    2. Buğra Akbulut 24 Ağustos 2017

     Teşekkür ederim.