Steam #Update Error Güncelleme Sorunu Çözümü

Steam programını kullanırken bilgisayarınızda güncelleme hatası olan #Update Error hatası alıyor ya da farklı bir güncelleme sorunu yaşıyorsanız size anlatmış olduğumuz çözüm yolu ile en son Steam yazılımı güncelleyerek veya kurarak bu hatayı kaldırabilirsiniz.

Çözüm Yolu 1

Bilgisayarınızda bulunan Güvenlik duvarı ve virüs programları geçici olarak kapatınız. Windows güvenlik duvarını Başlat, Denetim Masası, Sistem Güvenlik ve Windows Güvenlik Duvarı alanında kapatabilirsiniz.

Güvenlik duvarını ve virüs programını kapattıktan sonra tekrar masa üstünüze gelerek Steam programını çalıştırınız burada Steam güncel olmadığından dolayı tekrar güncelleme ekranı gelecek ve güncelle işlemini yapacaktır.

Çözüm Yolu 2

Steam #Update Error Güncelleme Sorunu Çözümü

Eğer güvenlik duvarı ve virüs programı kapattığınızda halen güncelleme hatası alıyorsanız burada anlattığımız işlemle güncelleme hatasına kesin çözüm bulabilirsiniz. Bilgisayarınızda Başlat ve Denetim Masasına tekrara gidiniz. Programlar menüsünden Programları Kaldır seçimine tıklayınız ve bilgisayarda kurulu olan Steam programını tamamen bilgisayarınızdan kaldırınız.

Steam sitesine giderek sitenin en üst sağ köşesinden yer alan Steam yükleyin butonuna basarak Steam sitesinden en son versiyonunu bilgisayarınıza indiriniz.

İndirmiş olduğunuz Steam kurulum dosyasını bilgisayarınızda tekrar yükleyiniz. Bu şekilde artık bilgisayarınızda güncelleme hatası almazsınız.

Size burada iki yöntem sundum ilk yöntemi deneyin eğer olmaz ise ikinci yöntemi deneyin. İkinci yöntem de muhakkak olacaktır, çünkü indirmiş olduğunuz kurulum dosyası Steam en son versiyonunu içereceğinden siz güncelleme hatası almadan direk olarak bilgisayarınızda Steam başlatabileceksiniz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.