Tarayıcı Bağlantınız Gizli Değil Hatası ve Çözümü

İnternet tarayıcınızın karşınıza birden koskoca kırmızı bir ünlem işareti altında “Bağlantınız Gizli Değil” hatasıçıkıyorsa bu hatanın nedenini ve çözüm yollarını size sunacağız.

Bağlantınız gizli değil hatası internet sitesine bağlanamadığı zaman karşınıza çıkacaktır. Bu hatanın nedeni ise birçok sebepten olabilir en çok karşılaşılan sebep girmiş olduğunuz internet sitesi engellenmiş olabilir.

Tarayıcı Bağlantınız Gizli Değil Hatası ve Çözümü

Engelli (girişi engellenmiş) siteyi girmek ve bu hatayı almamak içinde bilgisayarınızda DNS adresi girmeli ya da VPN sunucu programlarından birisini kullanmalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrar girmek istediğiniz internet sitesine giriş yapınız.

Önceden bu tür engellemiş siteler bu site engellendi uyarısı bilgisayarda geliyordu 2017 yılında bu tür engelli siteler de ağırlıklı olarak “Bağlantınız gizli değil” hatası alınmaya başlandı.

Bunu yaptınız ama yine girmek istediğiniz internet sitesinde “Bağlantınız gizli değil” hatası aldıysanız. Bu sefer iki durum söz konusu olabilir birinci durum internet bağlantınızın çok yavaş olmasından kaynaklanabilir. İnternet bağlantınızı kapatıp açarak tekrar deneyiniz.

Diğer bir durumda bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaşmış olabilir bu durumda tarayıcınızı silerek bilgisayarınızı virüs ve zararlı yazılımlara karşı taratınız ve temizleyiniz. İnternet tarayıcınızı tekrar kurarak hata aldığınız siteye giriş yapmayı deneyiniz.

Özetle “Bağlantınız gizli değil” hatası en çok yasaklı sitelerde gözükmektedir. Yasaklı siteye girmediğinizden dolayı bu hatayı alabilir ya da bilgisayarınıza virüs ya da zararlı yazılım bulaştırarak internet tarayıcınıza zarar vermiş olabilir.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.