Tarayıcıda Mouse Sağ Tuş Yeni Bağlantı Menüsünü Klavyede Kısayol ile Yapma

İnternet tarayıcısında yeni bir bağlantıyı farklı bir bağlantı olarak yeni bir pencere açmak isteyebilirsiniz. Normalde bağlantıda yeni sekmeyi yeni pencerede aç komutu _blank olarak girildiğinde yeni mouse ile sol tuşa tıkladığınızda yeni sekmede açmaktadır.

Eğer girmiş olduğunuz sitede _blank kodu kullanılmamış ise mouse sol tuşunda önceki sayfadan çıkış yaparak yeni açtığınız sayfa açılmaktadır. Birden çok hatta onlarca bağlantı var ve bunları tek, tek mouse sağ tuş menüde yeni pencerede aç menüsünü kullanmak zor olacağından klavyede bu işlemi yapabilirsiniz.

Tarayıcıda Mouse Sağ Tuş Yeni Bağlantı Menüsünü Klavyede Kısayol ile Yapma

Onlarca hatta yüzlerce bağlantıyı yeni bir tarayıcı sekmesi olarak açmak istiyorsanız yapmanız gereken klavyede CTRL tuşuna basılı tutarak mouse ile sol tuş yani açma sekmesine dokunduğunuzda yeni pencerede açacaktır.

CTRL kullanılarak açılan tarayıcı tüm bağlantıları klavyede CTRL basılı tutulduğundan yeni bir sekmede açılacak CTRL bırakıldığından ise bağlantıda eğer _blank komutu girilmediyse direk açılacaktır. Burada verilen klavye kısa yol tuşu popüler olan Chrome, Mozilla Firefox, Safari ve mobil tarayıcıların tümünde geçerlidir.

Bu eğitici yazıcıda sizlere özellikle birden çok bağlantıda işlem yapanlar için büyük kolaylık sağlayacaktır. Teker, teker yeni pencerede aç ile mouse uğraşmaktansa CTRL + Mouse sol tuşu kullanarak yüzlerce bağlantıyı fare ile uğraşmadan teker, teker yeni bir sekmeden açabilir bu sekmeler üzerinden çalışabilir veya sekmeleri görebilirsiniz.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.