Tarayıcınız Güncel Değil veya Yeterli Değil Hatası Çözümü

İnternet tarayıcınızda işlem yaparken sayfa açılmıyor ve sayfada tarayıcınız güncel değil bazı tarayıcılarda tarayıcınız yeterli değil hatası alıyorsanız bunun nedeni ve çözüm yolunu sizlere sunmaya çalışacağız.

Gelişen internet teknolojisi ile birlikte internet tarayıcıları sürekli olarak gelişmektedir. İşletim sistemlerinden olan Windows, Mac, Linux, Windows Phone ve diğer işletim sistemleri için onlarca internet tarayıcı bulunmaktadır.

Tarayıcınız Güncel Değil veya Yeterli Değil Hatası Çözümü

Her internet tarayıcısı değişen işletim sistemleri de başta olmak üzere daha hızlı internet sayfaları açabilmek adına sürekli olarak güncellenmektedir ve yeni internet tarayıcılarının üst versiyonları sunulmaktadır.

Eğer internet tarayıcınızda güncel değil veya yeterli değil uyarısı alıyorsanız tarayıcınızı son versiyona güncelleme zamanı geldi demektedir. Bu sebepten dolayı da siz bu hata ile karşılaşıyorsunuz internet tarayıcının sayfa doğru açılması için de güncelleme yapmanız gerekmektedir. Tarayıcınızı güncellemediğiniz müddetçe bu hatayı almaya devam edebilirsiniz.

İnternet tarayıcınızı güncellemenin iki farklı yolu vardır. Birincisi internet tarayıcınızda bulunan üst menüyü kullanarak güncelleme sayfasına giderek güncelleyebilir veya kullanmakta olduğunuz internet tarayıcınızı başlat – denetim masası – program kaldır penceresinden bilgisayarınızda tamamen kaldırarak en son versiyonunu hangi internet tarayıcını kullanıyorsanız indirerek kurmanız olacaktır. Bu şekilde artık girmek istediğiniz sitede tarayıcınız yeterli değil veya güncel değil hatası ile karşılaşmazsınız.

Bu hatayı çözmenin farklı ve basit bir diğer yolu kullandığınız internet tarayıcının yerine başka bir internet tarayıcısı kullanabilirsiniz.

Özet olarak tarayıcınız eğer güncel olmazsa site içerisinde bulunan kodları tam olarak çalıştıramayacaktır. Bu kodları tarayıcınız da düzgün çalışması için sizden hangi internet tarayıcısını kullanıyorsanız son sürümüne güncellemeniz istenmektedir.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.