Tivibu E16-4 ve E19-4 Hataları ve Çözüm Yolu

Tivibu uydu alıcınızda E16–4 ve E19–4 hatası alıyorsanız bu hatanın nedenini ve çözüm yolları hakkında bilgi buradan bulabilirsiniz.

Tivibu uydu cihazlarında E16–4 ve E19–4 hatası almanızın birçok nedeni olabilmektedir. İlk olarak hata aldığınız kanal için sizin yararlandığınız Tivibu içerisinde olmayabilir. Şu şekilde Tivibu’da birçok televizyon kanalı bulunmaktadır.

Tivibu E16-4 ve E19-4 Hataları ve Çözüm Yolu

Siz Tivibu alırken örnekle sinema paketini aldıysanız ve spor kanalı açmaya çalışıyorsanız bu hata ile karşılaşırsınız. Bunun çözüm yolu ise izlemek istediğiniz kanalın paketini satın almak olacaktır. Tivibu müşteri hizmetlerini arayarak satın alabiliyorsunuz.

Diğer bir nedeni ise faturanızı ödememiş ve ödemeyi unutmuş olabilirsiniz. Bu durunda fatura ödemesini yaparak ödemeyi yaptıktan sonra ilgili hatayı kaldırabilirsiniz.

Son olarak ve ağırlıklı olarak da E16–4 ve E19–4 hataları uydu alıcısının uzun süre açılmaması yani cihazı uzun süredir açıp izlemediğinizden ya da hata aldığınız kanalı uzun süredir izlemediğinizden kaynaklanabilmektedir.

Uzun süreli cihaz açmama ve kanal izlememe durumunda hata aldığınız kanalda tahminen 1 dakikaya kadar bekleyerek açılmasını bekleyiniz. Alternatif uyduyu elektrikten kesiniz ve tekrar takınız. Diğer alternatif ise CAM Modül kullanıcısı iseniz televizyonu kapatarak açınız.

E16–4 ve E19–4 hataları genel olarak bu nedenlerden dolayı karşılaşılmaktadır. Yukarıda verilen işlemler her iki hata kodu içinde nedeni ve çözümü aynıdır.

Bunları yaptığınız halde yine sürekli olarak hata alırsanız bu durumda yapacağınız tek işlem kalmıştır. Tivibu müşteri hizmetlerini arayarak hangi hatayı alıyorsanız teknik yardım istemek olacaktır.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum

  1. Yiğit Burcu

    Bu hata önceden sürekli çıkıyordu. Şimdi güncel değil!

    1. Moderatör

      Selam Yiğit Bey, devamlı karşılaşılan bir hatadır. Sizde çıkmıyor olabilir fakat halen aynı hata ne yazık ki var.