Türk Telekom Hız Testi “This text is replaced by the Flash movie.” Hatası ve Çözümü

Türk Telekom Hız Testi sırasında internet tarayıcınızda “This text is replaced by the Flash movie.” hatası alıyor ve Telekom için internet hız testi sayfasını açamıyorsanız “This text is replaced by the Flash movie.” ne olduğunu ve nasıl çözeceğinizi sayfadan öğrenebilirsiniz.

İnternet tarayıcınızda “This text is replaced by the Flash movie.” hatası almanızın nedeni internet tarayıcınızın Flash Player uygulamasına ilgili iste izni olmadığından kaynaklanmaktadır. Bunu nasıl çözeceğinizi size Chrome internet tarayıcısı ve Mozilla Firefox internet tarayıcı ile sırası ile görelim.

Chrome İnternet Tarayıcısı İçin

Chrome internet tarayıcınızı açınız. Tarayıcınızın sağ üst tarafta ayarlamalar alanına gidiniz.

Ayarlamalar sayfasında en alt tarafta “Gelişmiş” butonuna tıklayınız. Genişleyerek açılan ekranda “İçerik Ayarları” ve “Flash” menülerine gidiniz.

Chrome İçerik Ayarları Ekranı
Chrome Türk Telekom Sitesine İzin Verme

Bu alanda İzin Ver yazan yerden Ekle butonuna basarak https://hiztesti.turktelekom.com.tr/ url izin vermeyi ekleyerek pencereyi kapatınız. Hız testi sayfasını yenilediğinizde açıldığını sayfanın açıldığını göreceksiniz.

Firefox İnternet Tarayıcısı İçin

This text is replaced by the Flash movie.

Firefox için Flash Player son versiyonunu indirerek bilgisayarınıza kurunuz. Sayfayı yenileyiniz ve Flash Player eklentisinin çalışmasına izin veriniz. İzin verdiğiniz andan itibaren Türk Telekom internet hız testi sayfası açılacaktır. Sayfa içerisinde hız testi yapabilirsiniz.

Firefox için eğer Flash Player izin vermediyseniz “Firefox Flash Player Etkinleştirme Sorunu” sayfasına giderek Mozilla Firefox için nasıl izin vereceğinizi öğrenerek sayfayı tekrar yenileyiniz.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

10 Yorum Yazılmış “Türk Telekom Hız Testi “This text is replaced by the Flash movie.” Hatası ve Çözümü”

 1. Bende diyorum bu ne demek baya bir uğraştım aslında çok basit bir yolu varmış.

 2. Google Chrome kullanıyorum yardımcı olur lütfen yanıtınızı bekliyorum.

  1. Selam Şehmuz Bey, this text is replaced by the Flash movie. hatasının ana nedeni sizin tarayıcınızın Flash eklentilere izin verilmediğinden kaynaklanmaktadır. Aslında buna hata yerine yetki vermemek demek daha doğru olacaktır. Sizin burada yapmanız gereken ise Chrome internet tarayıcınızda Flash içeriklere Chrome internet tarayıcınızdan izin vermek olacaktır.

   Sayfa içerisinde nasıl Chrome ile Flash içeriklere izin verileceğini anlattık, sayfada yazılı olanı yaptığınızda sorunsuz bir şekilde Türk Telekom için hız testi sayfasını açıyor olacaksınız.

 3. Sağol teşekkürler mükemmel oldu sağolun güzel konu değil misiniz.

 4. Teşekkür ederim yararlı konu olmuş. Google güncellemelerinden sonra yer değiştiriyor ama yeri belirtmeniz iyi olmuş.

  1. Teşekkür ederiz Hakan Bey paylaşımınız ve bilgilendirmeniz için. Evet, tarayıcıların yeni güncellemeleri geldikçe yerler değişebiliyor ama yer değişse de yapılan işlemler ve menüler yine aynı oluyor.

  1. Batuhan Bey yorumunuzu bizlerle paylaştığınız için bizde size teşekkür ederiz. Bu tür yararlı yazıları sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. İlerleyen günlerde de bu paylaşımlar gittikçe artırmayı amaçlıyoruz. Bizi takip ettiğiniz için tekrar teşekkürler.