Uyumluluk Sorunları Nedeniyle Bu Program Engellendi Çözümü

Genel bir program kurmak isterken veya çalıştırmaya çalışırken karşınıza uyumluluk sorunu çıkarsa bu hatanın ilk nedenini ve çözüm yolunu sayfada vereceğiz.

“Uyumluluk Sorunları Nedeniyle Bu Program Engellendi” hatasının nedeni çalıştırmak istediğiniz programının kurmak istediğiniz Windows işletim sistemi ile uyumluluk sorunu olmasından kaynaklanmaktadır.

Uyumluluk Sorunları Nedeniyle Bu Program Engellendi Çözümü

Bu hatanın çözüm yolu ise çalıştırmak istediğiniz dosya üzerinden fare sağ menü ve “Uyumluluk sorunu gider” menüsünü giderek program uyumluluğu ekranını çalıştırınız. Gelen ekranda önerilen ayarları deneyin menüsünü dokunarak devam ediniz.

Program Uyumluluğu Önerilen Menüsü

Programı başlat menüsüne dokunuz ve çalıştırmak istediğiniz dosyanın uyumlu hale getirilerek çalışmasını bekleyiniz. Bu işlem çok kısa sürecektir. Program çalışmada yine sorunla karşılaşırsanız gelen soru ekranında size uygun olanı seçiniz.

Program Uyumluluğu Sorun Çözüldü mü?
Program Uyumluluğu Sorun Nedeni Seçimi

Bu seçinde birden fazla seçim yapabilirsiniz. Eğer yeni bir işletim sistemi kullanıyor ve yeni kullandığınız işletim sisteminde uyumluluk sorunu nedeniyle engellediyse il sırada bulunan Program Windows önceki işletim sisteminde çalışıyordu seçimini. Program açılıyor fakat düzgün bir şekilde gözükmüyorsa 2. seçimi, program izin sorunları için izin seçimini bu listede olmayan başka bir sorundan dolayı kaynaklanıyorsa listede yok seçimini seçerek devam ediniz.

Bundan sonra ekranlarda size Windows hangi işletim sisteminde çalıştığını ve düzeltme için gerekli soruları sistem yöneltecektir, siz kendinize uygun olanı seçerek programı başlattığınızda uyumluluk sorunu nedeni ile engellemeyi kaldırabilirsiniz. Uyumluluk sorunu düzelmesi için dikkatli ve doğru cevap vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yine aynı hatayı alırsınız.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.