Virüs Programı Bilgisayarınızı Yavaşlatabilir!

Bilgisayarınızda bulunan virüs korumu programı bilgisayarınızı yavaşlatabilir hatta işlemci ve ram belleklerin neredeyse %30’una yakını kullanarak bilgisayarınızın performansını sandığınızdan daha fazla düşürebilmektedir.

Birçok kişinin yakındığı durumdur bilgisayarın yavaşlığı önceki yazılarımızda ” Bilgisayarı Hızlandırma Yolları ” yazımızda kısaca bu konu hakkında değinmiştir. Burada size öneride bulunarak bu durumdan nasıl kurtulacağınız hakkında bilgi vereceğiz.

Virüs Programı Bilgisayarınızı Yavaşlatabilir!

Virüs programları yüzlercedir. Bilinen ve popüler olan virüs programları ise sınırlı sayıdadır. Burada size şu virüs programı bilgisayarı yavaşlatıyor kurmayın dememiz yanlış bir yol olacaktır. Önceden bilgisayarı yavaşlatan virüs programı daha sonra ki güncelleme de yavaşlama sorunu yapımcı tarafından çözülmüş olabilme ihtimali yüksektir.

1. Virüs Programı Önerisi (Avast)

Bu sebep ile yavaşlatan virüs programlarını vermektense yavaşlatmadan bilgisayarın performanısını etkilemeyen virüs programları önermek doğru bir yol olacaktır. İşte size yıllardır takip ettiğimiz ve bilgisayarın performansını etkilemeyen 2 öneride bulunmak istiyoruz.

Avast şuanda ücretsiz virüs programları arasında gerek virüs koruma işlemi olsun gerekse bilgisayar da arka planda hızlı bir şekilde çalışması olsun bilgisayarı yavaşlatmadan kullanabileceğiniz 1. sırada olan virüs programıdır.

2. Virüs Programı Önerisi (Eset)

2. sırada önerimiz ise Eset ürünlerinden ESET NOD32 ve ESET Internet Security bu iki programda size güvenli bilgisayar kullanma şansı sağlarken sadece güncellemelerde ve taramalarda kısmen bilgisayarınızı yavaşlatmaktadır. Eset ürünleri eğer deneme sürüm olarak değildi ücretsiz olsaydı. Birinci sırada Eset ürünlerini size önerirdik.

Bilgisayar kullanıcılarına bilgisayarın performansını etkiyen faktörlerden olan başlangıçta ve arka planda sürekli çalışan, çalışması gereken programları arasında olan virüs koruma programlarından bu ikisinden birini kullanmaları tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca başta da bahsettiğimiz üzere sitede ” Bilgisayarı Hızlandırma Yolları ” yazımızı okumanız da tavsiye ederiz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.