W3C ile Hatalı Kırık Link Bulma

W3C sitesi ile kendinize ait olan bir siteyi komple taratarak hatalı, kırık yani çalışmayan linkleri bularak temizleyebilirsiniz. Kırık ve hatalı linkler sitenizin itibarını düşürürken arama motorları tarafından da sevilmezler. Özellikle içerik ve bağlantı çok veren sitelerde kırık link kontrol yapmak gerekli ve zaman alıcı zor bir işlemdir.

W3C sitenizde bulunan tüm sayfaları, css kodları ve diğer kodları taratarak size kırık ya da hatalı olan linkleri bildirin. Tarama yapabilmeniz için W3C Link Checker sayfasına giderek tarama yapmak istediğiniz siteniz adını girin ve taratmaya başlayın.

W3C ile Hatalı Kırık Link Bulun

Tarama sonucunda sitenizi W3C otomatik olarak yazılar ve sayfalar ile birlikte taratıp size sonucu sayfanın altında sunacaktır. Sizde bu şekilde sayfa, sayfa gezerek kırık link aramaktansa W3C Link Checker ile tüm sayfalarından kırık ve hatalı olan bağlantıları görebileceksiniz.

Sayfa sonucunda yer alan listede link adresini kopyalayarak direk hatalı olan linki temizleyebilir veya düzeltebilirsiniz. Burada bahsettiğimiz işlemler tüm html, asp ve php siteleri için geçerlidir. Siteniz WordPress, Blogspot, Joomla, Forum sitesi ya da sadece html, asp, php ile yazılmış olabilir. W3C Link Checker tüm bu siteleri taratarak size kırık ve hatalı link adetini toplam tarama süresini size detaylı rapor halinde verir. Size sadece bu raporu inceleyerek kırık ve hatalı linkleri doğru bir şekilde hata olmadan düzeltmek kalır.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.