Warning: Error While Sending QUERY Packet Hatası ve Çözümü

Sunucunuzda “Warning: Error While Sending QUERY Packet” ile başlayan hata alıyorsanız bu hatayı nasıl düzetebileceğinizin detaylarını buradan sizlere vereceğiz.

Hatayı basit bir şekilde şu yöntemi kullanarak düzeltebilirsiniz. Sunucunuzun içerisine gidiniz. Sunucu ilk klasörde var olan etc klasörüne bazende nano/etc olabilir etc klasörünün içerisine gidiniz. Etc klasörü içerisinde my.cnf dosyasını bularak bu dosyayı sunucu üzerinden veya bilgisayarınıza yükleyerek Notepad ++ kullanarak alt tarafta bulunan kodu giriniz kayıt ediniz, bilgisayarıza my.cnf yüklediyseniz sunucu içerisine my.cnf yeniden yükleyiniz, üzerine yazınız.

max_allowed_packet=128M
wait_timeout = 100

Warning: Error While Sending QUERY Packet Hatası ve Çözümü my.cnf

Etc klasörün içerisinde yoksa eğer my.cnf sunucunuzda yeni bir dosya oluşturarak ismini my.cnf olarak kayıt ediniz. Yukarıda anlatılan kodları anlatılan şekilde my.cnf dosyasına kayıt ediniz. Burada yapılan işlem Mysql bellek hızı ve zaman aşamını değiştirme işlemidir. my.cnf dosyasını ile Mysql yeni görevler atamış olursunuz. Bu işlemleri yaptıktan sonra Mysql tekrar başlatınız.

WordPress Warning Error While Sending QUERY Packet Hatası ve Çözümü

WordPress için yukarıda ki şekilde hata alabilirsiniz. Yine aynı yöntemi uygulamalısınız. En kısa yöntemde başta da yazdığımız gibi sunucu üzerinden işlem yapmak.

Kısaca FileZilla ile sunucunuza girerek ilk Etc klasörüne gidebilir ve bu klasör de bulunan my.cnf dosyasına komutları yazabilir, olmaması durumunda Etc klasörü içerisinde yeni dosya oluştur ve dosya ismi my.cnf olarak dosya oluşturabilir sunucu üzerinden düzenle menüsünde bu komutları girebilirsiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.