Webmaster için Cpanel Cache Sistemi

Site yavaşlığı site yapımcılarının neredeyse en baş sorunlarından birisidir. Webmaster sitenin ne kadar hızlı olursa o kadar ziyaretçinin daha fazla geleceğini ve siteden memnun kalacağını iyi bilirler.

Burada size sistemi yormayan fazla yer kaplamayan ve Cpanel üzerinden sitenizi nasıl optimize ederek sitenizin hızını artıracağını anlatacağım. Yazımı sonunda emin olun bu kadar basit bir işlem ve etkili bir işlemiş diyeceksiniz.

Cpanel Web Site Optimize Başlangıcı

Siteyi optimize etmeye başlayalım. Elinizde bulunan Cpanel giriş bilgileri ile Cpanel’e bağlanın. Panele giriş yaptığınızda panelizin orta alanında Yazılım sekmesinde “Web Sitesini Optimize Edin” menüsüne tıklayınız.

Cpanel Web Sitesini Optimize Edin

Web Sitesini Optimize Edin sayfasında sadece yapmanız gereken Tüm İçeriği Sıkıştır alanına tıklayarak ayarları güncellemeniz evet arkadaşlar dediğim gibi işte bu kadar basit.

Alt tarafta size optimize edilmeden ve optimize edilerek yapılmış görünümü sunuyorum sitede optimize sonrası ne kadar fark ettiğini daha rahat anlayabileceksiniz.

Sitenin Optimize Edilmişmemiş Hali
Sitenin Optimize Edilmiş Hali

Arada ki farkı ne kadar bariz gördünüz değil mi? Özellikle WordPress kullanıcıları için sunucuda fazla yer kaplamadan optimize etmeniz.

WordPress kuruluan diğer yazılımlar için kurduğunuzda sunucunuzda cache yazılımları siteniz büyükse aşırı derece yer kaplamakta ve site sınırını aşınca site hata vermesine neden olmaktadır. İşte bu sorun Cpanel üzerinden sitenizi optimize ettiğinizde önünüze çıkmayacak sadece bir kaç basit işlemle sitenizi hızlandırmış olacaksınız.

Konumu bitirmeden önce benim kanaatim sitenize yazılım kurarak sitenizi hızlandırmaktansa Cpanel kullanıcıların Cpanel Web Sitesi Optimize etme özelliğini kullanarak sitesini hızlandırması olacaktır.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.