Website Moved Hatası ve Çözümü

İnternet sitesi için “Website Moved” başlığında sayfa içerisinde ” This site has been moved to a new server. “, ” Follow these instructions to clear your DNS cache and possibly restore this site.” hatası alıyorsanız bu hatanın nedeni ve çözüm yolunu burada bulabilirsiniz.

Website Moved Hatası ve Çözümü

Website Moved hatasının nedeni girmek istediğiniz sitenin taşınması veya sitenizin taşıması sunucuda ekranda size sitenin taşındığına dair uyarı veren ekran penceresidir. Yine aynı sayfada ” This site has been moved to a new server. “, site taşındı ” Follow these instructions to clear your DNS cache and possibly restore this site.” yapmanız gerekenler “instructions” sayfasunda bulabilirsiniz demektir. Sitenin taşınmış olması ve size DNS yenilene yapmanızı söylemektedir.

Sitelerin taşıma süresi Cpanel için minimum 1 saat maksimum 24 saattir, günümüzde hızlı internet sayesinden maksimum 2 saat kadar sürebilmektedir. Bu süre zarfında yine bu pencerede hatayı alabilirsiniz.

Yeni site taşıma işlemi yaptıysanız 1 – 2 saat bekleyerek alt tarafta verilen işlemi, eğer siz site sahibi değil siteye giriş yaparken bu sorunla karşılaşıyorsanız 1 – 2 saat sonra tekrar girmeyi deneyiniz. Siteye girmeden 1 – 2 saat içinde yine sorun yaşarsanız alt tarafta DNS adresi yenileme işlemini yaparak hatayı çözebilirsiniz.

Her iki giriş içinde yani site sahibi veya siteye giriş yapan kullanıcı iseniz. Bir, iki saat içinde yine aynı hata ile karşılaştıysanız. DNS önbelleği yenileme işlemi yapınız.

Website Moved ipconfig /flushdns CMD

İşlem için CMD komut penceresinde yönetici olarak giriş yaparak ipconfig /flushdns komutunu komut istemcisine girdiğinizde DNS yenileme / boşaltma / temizleme işlemi yapmış olduğunuzdan Website Moved penceresi ile karşılaşmayacaksınız.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.