Whatsapp Couldn’t Connect Server (#53) Hatası

Whatsapp ile bağlantı yapmak istediğinizde cihazınızda Couldn’t Connect Server yani #53 hatası alıyorsanız bu sorunun neden kaynakladığını ve nasıl çözebileceğinizi bu yazımda bulabilirsiniz.

Couldn’t Connect Server demek sunucuya bağlanamıyor demektedir. Siz Whatsapp sunucusuna bağlanmak istiyorsunuz ve bağlanamadı içinde bu hatayı alıyorsunuz.

Whatsapp Couldn’t Connect Server (#53) Hatası

Bu durumda sizin cihazınızda internetin olmadığını veya çok yavaş olduğu anlamına gelmektedir. İnternet bağlantınız kopmuş olma ihtimali çok yüksek olmasına rağmen bağlantınızın çok yavaş olması ya da kotanızın bitmiş olma ihtimali de bulunmaktadır. Burada anlaşılacağı üzere bu hatanın asıl nedeni internet bağlantınızın olmamasından kaynaklanmaktadır.

Bunu çözebilmeniz için yapmanız gereken çok basit cihazın açma kapama tuşu kapatarak tekrar açın, burada internet bağlantınız sıfırlanacağından bağlantı olmaması veya yavaş olmasını sorunu ortadan kalkarak Whatsapp ile bağlanabileceksiniz. Eğer kotanızda doldu ise bunun çözümü hizmet aldığınız yerin müşteri hizmetlerini arayarak kotanızı yükseltmeniz gerekmektedir.

Bu işlemleri yaptınız ve halen bağlanamıyorsanız o zaman cihazınızda erişimi noktası yanlış ayarlanmış anlamına gelmektedir. Sizin cihazınız internet veya GRPS olarak aktif olmayabilir. Bununu kontrolü içinde cihazınızdan ilk olarak Ayarlar buradan Yapılandırma Ayarları ve Tercih Edilen Erişim Noktası alanına giderek bu alanı İnternet / GRPS seçerek tekrar Whatsapp bağlanmayı deneyiniz. Bu çözümler ile artık cihazınızda siz Couldn’t Connect Server (#53) hatası almayacak ve direk giriş yapabileceksiniz.

Whatsapp ile bu hatayı almak istemiyor ve bu hatayı sürekli olarak görmekten sıkıldıysanız sizlere tavsiyemiz bulunduğunuz servis sağlayıcısına daha yüksek hıza hizmet vermesini istemeniz ya da başka bir servis sağlayıcısına geçmeniz olacaktır.

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!