Windows 10 0x800705b4 Hatası

Windows 10 işletim sistemi kullanıyor ve işletim sisteminizde 0x800705b4 bu kod hatasını alıyorsanız yapmanız gereken işlemler var demektedir.

Genellikle Windows 10 güncelleme yaparken çıkabilir veya Windows işletim sisteminizi Windows 10 güncelledikten sonra da çıkabilmektedir. Windows 10 işletim sisteminizi etkinleştirmemeye kadar bu hata yüzünden birçok hata ile karşılaşabilirsiniz.

Bu hatanın çözümü aslında çok basit bir işlemle tamamen kaldırabilir yazı sonunda da bu kadar basit işlem olamaz diyeceğinizi sanıyorum. Hatanın çözümüne geçelim.

Windows 10 0x800705b4 Hatası

0x800705b4 hatasını aldıktan sonra bilgisayarınız açıkken Başlat menüsüne tıklayarak Çalıştır alanına gidiniz. Çalıştır komutunu klavyenizde Windows Simgesi tuşuna bastıktan sonra tuştan elinizi kaldırmadan R tuşuna basarak da açabilirsiniz.

Açılan çalıştır menüsüne ” CMD ” yazarak komut sistemi penceresi açınız ve içerisine ” sfc/scannow ” yazarak sistemi taramasını bekleyiniz. Tarama işlemi bittiğinde Windows Update alanına giderek güncellemeleri tekrar kontrol ediniz bu şekilde sorununuz çözüm bulacak ve bu hatayı artık görmeyeceksiniz.

Başlangıçta da belirttiğimiz üzere bu hata bilgisayarınızda tam bir güncelleme yapmadığınız için etkileştirme de dâhil olmak üzere daha bir çok hatanın bilgisayarda oluşmasını neden olabilir.

Bu durumda bu hatayı en kısa sürede çözmek bilgisayarınızın sağlığı açısından önemli bir işlemdir, hatayı 5 dakika gibi kısa bir sürede bilgisayarınızda çözebiliyorsunuz. Ufak bir uyarıda da bulunmak istiyorum bilgisayarınızda eğer Windows 10 etkinleştirme işlemi yapamıyorsanız bilgisayarınızda 0x800705b4 hatası aldığınız dolayı siz Windows işletim sisteminizi etkileştiremiyorsunuz anlamına gelmez, burada bu hatayı alırsanız etkinleştirme sorunu yaşabilirsiniz demek istiyorum.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.